ZUS
Pieniądze
Oprawcowane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rozwiązania, jakie niesie nam ZUS

Sporo osób złości się z tego powodu, że są im z wypłat odciągane składki na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiele razy słyszeliśmy nawet w telewizyjnym odbiorniku, że ta instytucja zbyt wiele bierze z kieszeni normalnego podatnika. Ale nie do końca jest to prawdą. Składki, które są przez nas przekazywane do ZUS pozostają naszymi środkami, które w przypadku różnych sytuacji okazują się dla nas pomocne. W razie jakiś wypadków i kosztownego leczenia wszystko zostanie zapłacone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych poza tym, gdy zechcemy przejść na emeryturę, to również ZUS będzie nam, każdego miesiąca wypłacał świadczenia.
zgłoszenia do ZUS
Oprawcowane przez: Joel Bombardier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zawiłości w sprawach podatkowych, o których trzeba wiedzieć prowadząc własną działalność gospodarczą

W momencie gdy podejmujemy się prowadzenia własnej działalności biznesowej, powinniśmy zdobyć chociaż podstawową świadomość o świecie księgowo-rachunkowym. Oczywiście poszukanie księgowej albo wynajęcie biura rachunkowego są pomysłami dobrymi, lecz by nie konsultować każdej jednej decyzji przez telefon i by nie zrobić głupiego błędu, zaleca się powierzyć sprawy rachunkowe, kadrowe, księgowe i podatkowe zaufanej firmie z gałęzi finansowej.
flaga Unii Europejskiej
Oprawcowane przez: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób wykorzystać Unię Europejską?

Unia Europejska jest organizacją, która daje Polakom wiele możliwości - jeśli jesteśmy chociażby odrobinę aktywni, mamy okazję czerpać zyski z uczestnictwa naszego kraju w tej organizacji. Tak w ogóle to czas bardzo szybko biegnie - w końcu weszliśmy do UE już dziesięć lat temu. I nawet tacy politycy, którzy wcześniej byli ogromnymi krytykami wejścia Polski do UE świetnie wiedzą, że w zupełności nie mieli odnośnie tego racji. Choć to i tak politycy, a każdy wie, iż duża polityka to gra. No cóż, geopolityka jest jakby nie patrzeć nieubłagana - jeżeli nie chcieliśmy skończyć jak Białoruś, musieliśmy zagłosować na tak w referendum.
składki podatkowe
Oprawcowane przez: Ian Lamont
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób zacząć rozliczać i odprowadzać aktualne składki ZUS?

Podejmując pracę w jednostce, podpisujemy rozmaite formy umów, o pracę, na zastępstwo, zlecenie, czy o dzieło. Z dniem podpisywania umowy o pracę, chlebodawca musi rozpocząć rozliczać i odprowadzać aktualne składki ZUS. Jednak mało ludzi wie jakie dokładnie i w jakiej wielkości składki winny być opłacane, a jeszcze mniejsza ilość pracujących posiada świadomość, że są przypadki, w których nawet umowa o dzieło powoduje obowiązki finansowe wobec ZUS.
Kalendarz
Oprawcowane przez: Oliver Symens
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Odszkodowanie - za jakie wydarzenia oraz jak dokładnie można je pozyskać?

Każdemu spośród nas może jakaś rzecz się przydarzyć - przenigdy jednakże nie wiemy kiedy oraz w jakim miejscu, dlatego właśnie wielu spośród nas podejmuje cały szereg środków ostrożności, by w razie czego dostać za to choć małą rekompensatę lub aby to nasi najbliżsi nie zostali w razie problemów z niczym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.