ZUS
składki podatkowe
Oprawcowane przez: Ian Lamont
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób zacząć rozliczać i odprowadzać aktualne składki ZUS?

Podejmując pracę w przedsiębiorstwie, dostajemy rozmaite umowy, o pracę, na zastępstwo, zlecenie, czy o dzieło. Z dniem podpisania umowy o pracę, pracodawca winien zacząć rozliczać i odprowadzać aktualne składki ZUS. Jednak niewiele ludzi wie jakie dokładnie i w jakiej wysokości składki muszą być płacone, a jeszcze mniejsza ilość pracowników ma świadomość, że są wypadki, w jakich nawet umowa o dzieło rodzi zobowiązania płatnicze wobec ZUS.
zgłoszenia do ZUS
Oprawcowane przez: Joel Bombardier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zawiłości w sprawach podatkowych, o których trzeba wiedzieć prowadząc własną działalność gospodarczą

Gdy zapada decyzja o otwarciu własnej działalności, powinniśmy zdobyć choćby elementarną świadomość o świecie księgowo-rachunkowym. Oczywiście zatrudnienie księgowej albo zlecenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu są są na pewno dobrymi pomysłami, lecz żeby nie konsultować każdej jednej decyzji przez telefon i żeby nie popełnić głupiego błędu, zaleca się powierzyć kwestie rachunkowe, kadrowe, księgowe i podatkowe renomowanej firmie z branży finansowej.
flaga Unii Europejskiej
Oprawcowane przez: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób wykorzystać Unię Europejską?

Unia Europejska to organizacja, która daje Polsce dużo alternatyw - jeśli jesteśmy chociażby nieco aktywni, możemy czerpać zyski z uczestnictwa naszego kraju w tej organizacji. W ogóle to czas bardzo szybko idzie - przecież weszliśmy do UE już 10 lat temu. I nawet tacy politycy, którzy wcześniej byli wielkimi krytykami wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej świetnie wiedzą, że najzupełniej nie mieli odnośnie tego racji. Chociaż to tak czy siak politycy, a wiadomo, iż krajowa polityka to gra. No cóż, geopolityka jest jakby nie patrzeć nieubłagana - jeśli nie chcieliśmy skończyć jak Białoruś, kategorycznie musieliśmy zagłosować na tak w unijnym referendum.
Pieniądze
Oprawcowane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rozwiązania, jakie niesie nam ZUS

Sporo osób złości się z tego powodu, że są im z wypłat odciągane składki na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiele razy słyszeliśmy nawet w telewizyjnym odbiorniku, że ta instytucja zbyt wiele bierze z kieszeni normalnego podatnika. Ale nie do końca jest to prawdą. Składki, które są przez nas przekazywane do ZUS pozostają naszymi środkami, które w przypadku różnych sytuacji okazują się dla nas pomocne. W razie jakiś wypadków i kosztownego leczenia wszystko zostanie zapłacone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych poza tym, gdy zechcemy przejść na emeryturę, to również ZUS będzie nam, każdego miesiąca wypłacał świadczenia.
Kalendarz
Oprawcowane przez: Oliver Symens
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Odszkodowanie - za jakie wydarzenia oraz jak dokładnie można je pozyskać?

Każdemu spośród nas może jakaś rzecz się przydarzyć - przenigdy jednakże nie wiemy kiedy oraz w jakim miejscu, dlatego właśnie wielu spośród nas podejmuje cały szereg środków ostrożności, by w razie czego dostać za to choć małą rekompensatę lub aby to nasi najbliżsi nie zostali w razie problemów z niczym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.