Praca
bezpłatny
Oprawcowane przez: Dell Inc.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dlaczego tak dużo osób wyjeżdza w poszukiwaniu zatrudnienia do Niemiec?

Polska weszła do Unii Europejskiej ponad dziesięć lat temu. Od tamtej pory zjawisko emigracji uległo znacznemu nasileniu.
Wyposażenie
Oprawcowane przez: Elliott Brown
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Mnóstwo dużych spółek potrzebuje przynajmniej kilku pracowników do działu księgowego - na przykład kogoś, kto będzie zajmować się wyłącznie fakturami

Wielkie przedsiębiorstwa zazwyczaj zatrudniają dużą liczbę pracowników. W tej sytuacji nie starczy jedna pani księgowa, która w tym samy czasie ogarniałaby też sprawy związane z HR-em.
certyfikat
Oprawcowane przez: priceminister
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób efektywnie poszukiwać pracy?

Przed zaczęciem poszukiwania zatrudnienia warto zastanowić się nad tym: jak poszukiwać pracy najskuteczniej? Kto może nam w tym pomóc? Szukając zatrudnienia korzystaj z wszelkich osiągalnych opcji. Nawet, jeśli przez pewien czas nie będziesz odnosić sukcesów, nie zniechęcaj się. Aktywnie poszukując pracy zdobywasz wszak wartościową wiedzę o wymaganiach pracodawców, o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, czy na przykład nauczasz się skutecznej autoprezentacji. W końcu z pewnością się uda!
Pracownik
Oprawcowane przez: Petras Gagilas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jakimi sposobami się zabrać za szukanie nowego zajęcia, co jest obecnie najskuteczniejsze.

W życiu niejednej osoby nadchodzi taki moment, że decydują się na zmianę pracy. Część robi to z kwestii finansowych, innym nie bardzo będzie się podobać atmosfera lub pragną się dalej rozwijać. Lecz bez względu na motywy nowe zajęcie jakimś sposobem należy znaleźć, a jest na to kilka pomysłów.
kajak
Oprawcowane przez: Urko Dorronsoro
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak spędzić wspaniały dzień na łonie natury? Opcji jest rzeczywiście naprawdę sporo

Czy jest coś bardziej wspaniałego, niż ciepła pogoda i nasi bliscy, z jakimi jesteśmy w stanie dzielić czas wolny? Dla wielu z nas istotnie właśnie te chwile są kwintesencją życia i nie ma co się dziwić, bo przecież dzięki tym chwilom możemy się zrelaksować i przekonać się, że życie to nie tylko praca, stres i gonitwa. Tego typu momenty są możliwe w lato, kiedy pogoda dopisuje, więc można organizować dużą ilość aktywności na świeżym powietrzu. Niezbędna jest piękna pogoda, lecz w okresie letnim i wiosennym nie powinno być z tym kłopotu.
komputer
Oprawcowane przez: Docklandsboy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jeśli zależy Ci na własnej firmie, powinieneś zorganizować w niej dział HR

W obecnym świecie, chociaż nader stawia się na nowe technologie, to właśnie ludzie stale są jednym z najcenniejszych zasobów każdej instytucji. Chociaż roboty potrafią coraz więcej, kategorycznie są prace, przy których człowieka zwyczajnie nie da się zastąpić żadnym programem – jeżeli natomiast się próbuje, niejednokrotnie okazuje się, ze maszyny popełniają błędy, których nie da się wyeliminować bez pomocy człowieka. Z tego właśnie względu w wielkich firmach międzynarodowych sporą karierę robi obecnie zarządzanie zasobami ludzkimi – prezesi tych firm doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak wielce ważne jest odpowiednie zarządzanie podległymi im ludźmi, dlatego dużo przedsiębiorstwa angażuje dzisiaj do pracy osoby, które zajmują się zarządzaniem zasobami ludzkimi.
dokumenty
Oprawcowane przez: Tony Webster
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób pozałatwiać wymagania formalne związane z wynagrodzeniem chorobowym?

Powszechnie wiadomo, że ludzka praca stanowi szczególnie ważną część naszej codzienności. To właśnie dzięki niej zdołamy wytwarzać nasze przychody pieniężne, które w następnej kolejności przeznaczane są na spełnianie przez nas egzystencjalnych potrzeb. Musimy w tej sytuacji uświadomić sobie, że praca na dużych obrotach nie jest realna przez długi okres czasu. Nasze organizmy są bowiem układami, jakie na rezultat przesadnego wysiłku nie mogą działać pod każdym względem efektywnie.
Praca
Oprawcowane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Sprawdzanie pretendenta na pracownika w przedsiębiorstwie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyrządziło schemat nowelizacji, który ma włączać transformacji dotyczące umowy o pracę zawartej na okres tymczasowy. Podpisywanie umowy na próbę jest praktyczne przede wszystkim dla chlebodawcy, który jest w stanie zweryfikować przydatność pretendenta do późniejszej profesji, lecz także dla pracownika. On też będzie miał szansę zobaczyć, czy wykonywane zadania mu odpowiadają i postanowić, czy pragnie być zatrudniony właśnie w owej jednostce. Testowanie kandydata na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa powinna być podpisana na maksymalnie 3 miesiące. Jeżeli pracodawca potrzebuje, ma możliwość ten czas skrócić, ale nie przedłużyć.
praca
Oprawcowane przez: Moll
Zainspirowane przez: Moll

Zatrudnienie dla pracowników IT

Ostatnimi czasy rynek pracy jest mało przyjazny. Oczywiście, jest bardzo dużo ofert pracy, firmy z bardzo wielu gałęzi ciągle rekrutują nowych pracowników, ale nie wszystkim jest łatwo o pracę. W doskonałej sytuacji są programiści. Wystarczy popatrzeć na oferty.
wypowiedzenie umowy
Oprawcowane przez: Victor
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Z wyjątkiem przywilejów w zakładzie pracy mamy także obowiązki, które musimy realizować

Każdemu pracownikowi przysługuje uprawnienie do corocznego i płatnego wypoczynku. Intencją jest stworzenie podwładnemu okazji do dłuższego wypoczynku i szansy do odbudowy sił witalnych. Biorąc pod uwagę zamierzenie, jakiemu ma służyć wolne od pracy, regułą jest przyznanie urlopu wypoczynkowego w naturze tzn. zwolnienie pracownika od powinności świadczenia pracy przez adekwatny czas.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.