Odchudzanie jako sposób bycia? Owszem, należy jednak mieć na uwadze, aby nie przesadzić

Każdy ma pewne priorytety, niektóre z nich są wspólne dla wielu z nas. Nie można powiedzieć, że jeden priorytet jest bardziej istotny od drugiego, to byłoby niesprawiedliwe. Skoro określamy sobie cel to jest to coś tak niezbędnego dla nas, że żadne porównania czy rankingi nie będą wpływać na wytyczoną przez nas drogę.
potrafiszschudnac.pl
Oprawcowane przez: with wind
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przynajmniej nie mogą, ponieważ tak naprawdę najważniejsze cel, do którego dążymy, niekiedy nawet z uporem maniaka. Tak więc priorytety są różnorodne, ale możemy znaleźć takie wspólne grupy, jakie dążą do tego samego. Tym czymś jest na pewno odchudzanie.

Pozostałe artykuły

Czas iść na siłownię!

siłownia
Oprawcowane przez: iStock.com
Zainspirowane przez: iStock.com
Mimo że dopiero co skończyły się Święta Bożego Narodzenia i za oknem śniegi, należy już zastanowić się nad letnią sylwetką. Do lata jeszcze pół roku, a zatem właśnie tyle, żeby chodzić na aerobic albo siłownię i ulepszyć jadłospis. Kilka tygodni przed urlopami sale są zatłoczone tak zwanymi "sezonowcami", którzy starają się odmienić sylwetkę w krótkim czasie.To duży błąd, gdyż formowanie sylwetki wymaga wielu miesięcy mocnej pracy oraz wielu wyrzeczeń.


To już nawet nie jest jakaś moda, to po prostu sposób bycia. Nie odchudzają się jedynie osoby, które mają istotny kłopot z nadwagą, ale też osoby, które marzą o konkretnej sylwetce. Czasami te marzenia są za bardzo przesadne, więc należy zachować umiar. Najbardziej korzystnie więc ćwiczyć z osobami, które się na tym znają, narzucić sobie realną dawkę ćwiczeń, nie przesadzać, nie nadrabiać, bo zamiast wyników nabawimy się kontuzji. najkorzystniej uczyć się od kogoś, na przykład korzystając z internetu (więcej o ćwiczeniach z taśmami), oglądając filmy z ćwiczeniami i przede wszystkim pamiętać, że w parę dni nie uzyskamy sylwetki o jakiej marzymy .

To podobnie jak z jedzeniem, niektórzy myślą, że jak przestaną w ogóle coś spożywać, to będzie wszystko w należytym porządku, a waga sama spadnie, niestety, w ten sposób możemy tylko nabawić się kłopotów. Podobnie jest z ćwiczeniami, dzięki którym powinniśmy schudnąć. Spokojnie, wszystko w swoim czasie, nie przyspieszajmy jednakowoż za bardzo, gdyż w najłagodniejszej postaci jesteśmy w stanie się zniechęcić, a w gorszym scenariuszu nabawić się poważnych kłopotów ze zdrowiem. Nie można więc ryzykować.

Najlepiej postawić sobie określone cele, realne do zrealizowania. Nie patrzmy się jednakże na innych, którzy być może mają podejście, by zrzucić wagę jak najprędzej. Skoro będziemy się przyrównywać do ich szalonego tempa, to tym mocniej jesteśmy w stanie się zniechęcić lub wyrządzić sobie krzywdę. Każdy z nas inaczej podchodzi do sportu, do aktywności, każdy z nas także inaczej znosi określoną dawkę ćwiczeń.

Kiedy sprawdzisz już niniejszy artykuł, to dodatkowo zobacz również co zawiera solidna witryna (http://dermamed.com.pl/jak-powstaja-rozstepy), gdyż opisuje ona podobnie interesujące kwestie.

Zamiast więc szaleć działajmy spokojnie i odchudzajmy się spokojnie. Nie dość, że efekty przyjdą, to polubimy ten nowy sposób spędzania czasu.
22-05-26 14:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.