Używanie sterydów, a bezpieczeństwo życia - dyskusje na temat anabolików

W czasach kultu ciała, sporo osób decyduje się na używanie tzw. anabolików, które mają na celu przyspieszenie osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jest dużo batalii wokół tego tematu, gdyż sterydy to też leki. Przykładem jest tu środek o nazwie Winstrol. Nazwa towarowa sterydu anabolicznego to Stanozolol. Aktualnie jest najbardziej znanym preparatem dopingującym w otoczeniu sportowców. Powszechnie wiadomo, iż środek ten jest szkodliwy, stąd kontrowersyjność jego używania przez kulturystów.
dieta kulturystyczna
Oprawcowane przez: MattysFlicks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przedstawiany preparat ma właściwości anaboliczne, a zatem takie, które powodują tworzenie tkanek. Wspomaga przemiany chemiczne, jakie zachodzą w tkance mięśniowej, ułatwia przepływ wszystkich komponentów odżywczych i przyczynia się do zwiększonej syntezy białek. Efektem jest duży wzrost mięśni oraz siły.

Jeśli ciekawi Cię problematyka przedstawiana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://www.przychodniazycie.pl/294,Alergolog---alergolog-dzieciecy.html), a na pewno okaże się ona dla Ciebie warta uwagi.

Masa mięśniowa jest wolna od tłuszczu i wody, dlatego nazywa się ją jako tzw. „suchy mięsień”.

Najważniejszym powodem stosowania sterydu jest ułatwiona możliwość wyrzeźbienia mięśni. W dziedzinie medycyny ten steryd stosowany jest w przypadkach obrzęków naczynioruchowych, a Winstrol niweluje główne objawy schorzenia.

Bezpieczne stosowanie tego sterydu powiązane jest głównie z dawkowaniem oraz z nieodzowną konsultacją u lekarza. Winstrol wytwarzany jest w tabletkach albo ampułkach, z jakich robi się zastrzyki. Producent zaleca stosowanie preparatu w tabletkach regularnie w dawce 20-50 mg. Taka dawka utrzymuje się w organizmie przez 9 godzin.

Spodobał Ci się ten wpis? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych wątków, które będą o podobnej dziedzinie.

Z kolei zastrzyki powinny być robione co drugi lub co trzeci dzień w ilości 50 mg, ponieważ taka porcja leku utrzymuje się do 48 godzin.

Nie wolno zapominać, że lek jest środkiem toksycznym, dlatego gdy pojawią się objawy typu trudności z oddychaniem, opuchlizna twarzy czy języka oraz bezsenność, trzeba bezzwłocznie odstawić lek i skontaktować się z lekarzem. U kobiet negatywnym skutkiem jest ujawnienie się drugorzędowych cech męskich na skutek zaburzeń hormonalnych wywierających wpływ na menstruację.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób skutecznie i bezpiecznie brać sterydy, aby nie doznać efektów ubocznych oraz szkodliwego oddziaływania na nasze zdrowie.

Siłownie są odwiedzane coraz chętniej. W zasadzie w większości miast, jak i w wielu małych miejscowościach, odnajdziemy miejsce, w którym będziemy mogli popracować nad naszym wyglądem. Przecież prawie każdy z nas marzy o wzorowej sylwetce. Ładna rzeźba oraz mocne mięśnie są tym, do czego dążą miliony amatorów jak i zawodowców.

Kulturystka
Oprawcowane przez: Joel Nilsson Nelson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bez wątpienia stosowanie środków sterydowych jest mocno dyskusyjne, bowiem efekty uboczne nierzadko przewyższają efekty pożądane. Z drugiej strony, entuzjaści twierdzą, że właściwe dawki oraz osłona wątroby, jaka jest narażona na uszkodzenie, pozwala na bezpieczne zastosowanie środka. Decyzję o stosowaniu sterydów każdy musi podjąć samodzielnie.
19-09-06 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.