Nowoczesne systemy bramkowe stosowane przy organizacji basenów - krótki opis ich funkcjonalności i używanych rozwiązań.

Baseny są coraz popularniejszą formą spędzania wolnych chwil. O wpływie sportów wodnych na formę i zdrowie chyba nie trzeba nikomu mówić, widać to zresztą po liczbie obiektów, które cały czas powstają.
pływalnia
Oprawcowane przez: Your Mildura
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo może ucieszyć wiadomość, że coraz większa ilość takich obiektów otwierana jest w niewielkich miejscowościach, a nie tylko w dużych miastach - dzięki temu dzieci, młodzież i dorośli również mogą korzystać z tego, co oferuje basen. Sama budowa basenu będzie dużą inwestycją, która będzie wymagać należytego zaplanowania całości. Większości osób basen (polecany hotel z basenem) będzie się kojarzył z wypełnioną wodą niecką, w jakiej się pływa. Faktycznie jest to najważniejsza część każdego basenu - to jest fakt niezaprzeczalny, ale poza tym aby basen mógł sprawnie funkcjonować, będzie potrzebna jeszcze dodatkowa aparatura. Niezwykle istotny jest cały układ sterujący przepływem wody, to znaczy pompy, filtry i inne urządzenia zapewniające odpowiednią czystość i temperaturę wody w samym basenie. Nie można także zapominać o wyposażeniu szatni, natryskach i pozostałych akcesoriach, które umożliwiają sprawną i bezpieczną obsługę przychodzących na pływalnię ludzi.

Pozostałe artykuły

Już niebawem niesamowicie dużo mieszkańców naszego kraju zacznie wypełniać druk pit2016

ogłoszenie
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Jak wiadomo żyjemy w takich czasach, w których nadzwyczaj dużo naszych obligatoryjnych zadań zobowiązana jest istniejącymi przepisami prawnymi, które zostały mianowane przez nasz rząd i właściwie naznaczone do tego jednostki.


Więcej: Transcom System

zobacz więcej
Oprawcowane przez: János Korom Dr.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednym z istotniejszych elementów basenu, zwłaszcza jeśli nastawia się on na działalność komercyjna, jest system basenowy do zarządzania biletami i szafkami. Nowoczesne systemy tego typu pozwalają na kompleksową obsługę każdej osoby przebywającej na terenie basenu. Przy wejściu dostaje się specjalną opaskę z elektronicznym chipem, za pomocą którego rejestruje się wyjście i wejście z basenu, a także otwiera szafkę na ubrania. Sprzężony z systemem czytników program komputerowy dokładnie wyznacza czas pobytu na basenie, i podczas wychodzenia sam liczy niezbędną dopłatę do wejściówki. Lecz minusem takiego systemu jest fakt, że jest on dość kosztowny, więc sporo basenów będzie wolało przeprowadzić sprzedaż biletów w tradycyjnej wersji, czyli z podziałem na tercje po godzinie. W takich miejscach szafki basenowe zamyka się przeważnie na zwykłe kluczyki, bo przy takim modelu biletów skomplikowany system potrzebny nie będzie.
20-05-14 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.