Rozliczenie PIT 2016 / 2017 - a więc, co musisz wiedzieć o PIT-38 i portalu podatnika na dany (2017) rok

W jakim przypadku rozliczamy się z PIT-u numer 38 oraz co powinniśmy o tej deklaracji wiedzieć? A co zrobić z portalem podatnika? Do jakich rzeczy się on nam ma możliwość nadać? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo bez problemu wynajdziesz w naszym dzisiejszym felietonie!


Wypełniając deklarację PIT, natrafiamy na jego różne numeracje.
pit 38
Oprawcowane przez: Julian Partridge
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pojedynczym spośród takiego typu numerów jest pit 38, który to jest związany z Kapitałami. Uzupełniamy go w wypadkach, gdy w minionym roku w odpłatny sposób zbyliśmy: udziały w spółkach mających osobowość prawną, innego rodzaju papierkach wartościowych, czy też zapożyczonych papierkach wartościowych. Na dodatek, gdy mamy przychody z danego płatnie zbycia udziałów w spółkach, czy dokładnych realizacjach praw wynikających z papierków wartościowych. Dobrze jest wiedzieć, iż ten rodzaj PIT-u wypełniamy na zasadach osobistych - Nigdy z współmałżonkiem! te konkretny numer deklaracji wypełniamy także po otrzymaniu PIT-u numer 8C, ale nawet jeśli go nie dostaniesz, jesteś zmuszony złożyć PIT-38, gdyż jego brak ma możliwość grozić odpowiedzialnością karną.


Jeśli chodzi o portal podatnika, to jest on cząstką Ministerstwa Finansów.

Kiedy zaciekawił Cię przedstawiany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź ten link (https://www.tomiinstallservice.pl/montaz-regalow-magazynowych/), a znajdziesz tutaj pokrewne, interesujące informacje na ten temat.

Wspomniany portal bywa złączony z przeróżnymi aplikacjami, w tym z programem E-Deklaracje, dzięki któremu to bez problemiku uzupełnimy wychodzące co roku PIT-y, bez konieczności łażenia co roku do swojego Urzędu Skarbowego.
Wszyściutko czego musisz mieć to zarejestrować się w portalu, i będziesz miał dostęp do jego wszystkich funkcji, wewnątrz tego bezpośrednia funkcję kontaktowania się z osobnikami "wyższego szczebla" związanego z administracją publiczną.
24-02-21 08:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.