Polisa - co to konkretnie jest i co winno się w niej znajdować?

Słysząc słowo "polisa" wielu spośród nas kojarzy, iż jest to dokument związany z ubezpieczeniem. Jednakże co konkretnie takiego typu dokument powinien w sobie zawierać oraz co zrobić, kiedy się takowego wcale nie posiada, mimo posiadania ubezpieczenia? To wszystko oraz znacznie więcej bez najmniejszego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżo co wydzierganego - felietonu!
prawnik w pracy
Oprawcowane przez: Michael
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Dyplom
Oprawcowane przez: AFS-USA Intercultural Programs
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


praca
Oprawcowane przez: BMiz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jak widać po powyższym, nasz nowy temat będzie w pełni obejmował temat polisy ubezpieczeniowej, która to wbrew wszelkim pozorom nie bywa dokumentem obowiązkowym przy posiadaniu ubezpieczenia, jednak jej posiadanie znacznie upraszcza w razie jakichś problemów dowiedzenie, iż wspomniane ubezpieczenie ogólnie się posiada. Każda polisa jest zmuszona posiadać parę istotnych informacji, bez których to tak naprawdę jest ona nieistotna.

Chcesz poznać coś równie użytecznego? Ekstra, ta strona na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, gdyż przeczytasz tam wiele podobnych danych.

Tych w pełni obowiązkowych jest tak naprawdę wcale nie tak mało, a bywają to: dane, czy samo oznaczenie ubezpieczyciela, wszelkie informacje ubezpieczającego, oznaczenie jakiegoś konkretnego przedmiotu ubezpieczenia, oraz oznaczenie jego ubezpieczonych ryzyk (czyli niebezpieczeństw).
Poza tym w polisie musi się znaleźć określenie konkretnego czasu, na który to po zawierano umowę ubezpieczenia, sam okres ubezpieczenia (a więc początek oraz koniec okresu ochrony), a także sumę ubezpieczenia, miejsce i datę wystawienia polisy, oraz oczywiście w pełni obowiązkowy podpis ubezpieczyciela, bez którego nawet jeżeli polisa posiada wszystko co wymienione powyżej, bywa po prostu nie ważna, w taki sam sposób jak bez obowiązkowych pieczątek, na które to bardzo często nie zwracamy uwagi nie tylko przy wspomnianych polisach, ale ogólnie przy wielu przeróżnych dokumentach.
24-03-02 08:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.