Kiedy warto jechać w polskie góry?

Góry to głównie imponujące widoki, krystalicznie czyste powietrze, wspaniała przyroda a także dzikie zwierzęta.


Te atrakcje zapewnione mamy o każdej porze roku. Jednak kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak aby w pełni korzystać z ich wdzięków zależy od priorytetów każdego wagabundy.


Kawalerka
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu


Wybierając porę roku na górską wycieczkę warto najpierw zastanowić się czy wolimy długie piesze włóczęgi a także zdobywanie wysokich szczytów, czy też może jazdę na nartach, względnie desce snowboardowej. Gdy jesteśmy wielbicielami zimowego szaleństwa to rzecz jasna wybierzemy porę zimową. Jeśli z kolei wolimy długie włóczęgi jak też dalekie górskie szlaki wówczas lepiej wyruszyć latem, w zimie bowiem niektóre trasy ze względów bezpieczeństwa zostają zamknięte. Warto również zastanowić się czy wolimy spokój a także czy nie przeszkadza nam tłok. O ile wolimy w spokoju przemierzać szlaki górskie nie warto jechać w góry w wakacyjnych miesiącach, zatem w lipcu a także sierpniu, bo wówczas na trasach panuje najogromniejszy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na niektóre szczyty trzeba nawet czekać w dużych kolejkach, stąd osoby, jakie nie lubią ścisku muszą wybrać się w góry na wiosnę, czy jesienią. Wówczas na szlakach jest o wiele mniej tułaczy i można w spokoju dumać nad pięknem przyrody.


Pozostałe artykuły

Wolne w polskich górach to wyborna możliwość zarówno dla młodych, jak i starszych wędrowników

transport
Oprawcowane przez: Pau
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
wyjazdy weekendowe są jedną z przyjemniejszych opcji na spędzenie wolnego czasu. Możemy w trakcie tych kilku dni odwiedzić piękne miasta i odprężyć się na łonie przyrody.


Natomiast wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów powinni unikać okresu ferii zimowych dlatego że wtenczas trasy zjazdowe pełne są jeżdżącej i uczącej się jeździć młodzieży, natomiast do kolejki na szczyt trzeba odstać swoje.


Wielu turystów przyjeżdża w góry ażeby spędzić Wielkanoc w górach jak też w trakcie tak zwanych długich weekendów, miejsca noclegowe na owe dni nie dosyć, iż są o wiele droższe to do tego miejsce zarezerwować trzeba nawet na kilka miesięcy wcześniej. Jeżeli z kolei idzie o same walory gór to te zachwycają o każdym czasie.
19-08-12 14:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.