Internet pomocny w rozliczeniu Pit-u.

W pierwszym kwartale roku 2014 każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z fiskusem za rok 2013. Osoby, które będą robiły to samodzielnie, powinny zwrócić uwagę na rozliczenie PIT przez internet, bowiem taki sposób niesie ze sobą wiele zalet.


Kalkulator
Oprawcowane przez: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na początku należy wzmiankować, że wypełnianie oświadczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą aplikacji w internecie jest całkiem darmowe. Użytkownik nie musi robić za nic opłaty, nie ma żadnych ukrytych kosztów czy też opcja przesłania SMS.
Kolejna informacja, która przemawia za rozliczaniem się online to prędkość i komfort calutkiego procederu. Podatnik wpisuje dane (przejdź do oferty) w jakimkolwiek komputerze przyłączonym do Internetu (dom, praca, u znajomych) i później przesyła formularz do Urzędu Skarbowego. To oznacza, iż w przeciągu kilku albo kilkunastu minut mamy rozliczenie za zeszły rok z głowy, bez marnowania czasu na dojazd na pocztę czy do Urzędu Skarbowego.

Aplikacja jest tak utworzona żaby przeprowadzać użytkownika przez poszczególne etapu po formularzu (pod tym adresem). Zawiadamia go o zniżkach podatkowych, podaje regularnie niezbędne informacje i pokazuje pola, które trzeba wypełnić kwotami. System cały czas dokonuje obliczeń by w razie konieczności poinformować o potencjalnych pomyłkach użytkownika. Dzięki takiemu nadzorowi, istnieje mniejsza szansa, że popełnimy gdzieś błąd i wyślemy złą deklarację.

Dla osób martwiących się o własne dane, objaśniamy, iż wszelkie dane (poznaj więcej) są szyfrowane i nikt do nich nie posiada dostępu, wyłącznie użytkownik, który je wpisywał. Więcej na ten temat - .
Wypełnianie deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych online, to pestka, a ponadto oszczędza czas i nasze pieniądze.
Oprawcowane przez: k.s.
18-09-18 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.