Atrakcje turystyczne nad naszym polskim morzem, oferta kwater w nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych.

Jednym z najbardziej popularnych rejonów Polski jest pas wybrzeża. Ciągnące się kilometrami pełne piasku plaże każdego lata przyciągają setki tysięcy turystów, którzy są spragnieni letnich upałów i chłodnych morskich fal. W zasadzie całe wybrzeże jest usiane mniejszymi i większymi środkami wypoczynkowymi. Niektóre z nich, takie jak Szczecin, Kołobrzeg albo Gdańsk przyjmują w lecie ogromną ilość turystów, plaże są pełne odpoczywających, a w klubach i knajpach bez przerwy ludzie się bawią.

pensjonat
Oprawcowane przez: Waldemar Jan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Inne z kolei zachęcają ciszą i spokojem, plaże w nich są pustawe, a głośniejsza muzyka jest w zasadzie nie do usłyszenia. Ale samo wybrzeże Bałtyckie to nie tylko piasek oraz morze, rejon ten proponuje bardzo dużo innych możliwości. Wzdłuż linii brzegowej wyznaczono kilometry szlaków pieszych i rowerowych, swoją ofertę cały czas rozbudowują również liczne stadniny koni. W aktywny sposób można wykorzystywać czas także nad wodą, wielbiciele adrenaliny mają do dyspozycji motorówki, wodne skutery, a także windsufring i kateboarding. W lecie w większych miejscowościach nad morzem odbywają się też liczne koncerty i imprezy kulturalne, więc każdy kto się tam wybierze raczej nie będzie miał powodów do narzekań na nudę.

Ogromną wadą wypoczynku nad Morzem Bałtyckim jest to, że sezon będzie tam trwał zaledwie dwa krótkie miesiące (link do artykułu villamare). W związku z tym w tym okresie czasu wypoczynkowe miejscowości z tego regionu są pełne turystów, a w pozostałe miesiące świecą pustkami. Z tego też powodu jeśli chce się zarezerwować dobre miejsce na nocleg, to trzeba zabrać się za to nieco wcześniej.


Pozostałe artykuły

Co interesującego mogą zaproponować dla turystów Kąty Rybackie, jaka jest baza noclegowa w tej miejscowości.

zakup
Wakacje nad Bałtykiem przede wszystkim się kojarzą z plażowaniem i kąpielami w morzu, lecz w większości miejscowości turystycznych również z doskonałą zabawą.

Urlop na Podlasiu
Oprawcowane przez: sszdl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niektórzy rezerwują noclegi nawet przed okresem świąt Bożego Narodzenia, tak naprawdę do marca można jeszcze wybierać, bo oferta kwater jest jeszcze całkiem spora. Niestety im czas do wakacji mniejszy, tym mogą być większe kłopoty ze znalezieniem czegoś ciekawego, w maju czy czerwcu praktycznie wszystkie dobre kołobrzeg pensjonaty na pewno już będą miały wszystkie miejsca zajęte. Jeśli więc ktoś nie pomyśli odpowiednio wcześnie o znalezieniu sobie kwatery na urlop, to później może mieć z tym dużo kłopotów.
20-02-10 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.