Jakie rzeczy trzeba wziąć ze sobą na górską wędrówkę

Spędzanie wolnego czasu na łonie natury to wciąż cieszący się dużą popularnością pomysł na urlop albo kilka dni wolnego. Dużą mogą pochwalić się nasze rodzime pasma górskie, zaczynając od tych największych a więc Tatr, po Karkonosze, Beskidy czy też Bieszczady


buty do wspinaczki górskiej
Oprawcowane przez: Wawel Service
Zainspirowane przez: Wawel Service
Nim jednak wybierzemy się na eskapadę w góry, musimy się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj zarówno o naszą kondycję jak również o sprzęt. Jeśli chodzi o ten ostatni, to aspektem obowiązkowym są z całą pewnością buty do wspinaczki górskiej. Dobrej jakości, wygodne oraz wytrzymałe obuwie zapewni nam właściwy komfort a także ochronę. Jeżeli rozmawiamy o odzieży górskiej, to warto również wspomnieć


o kurtce a także spodniach z membrany nieprzemakalnej jak na przykład GoreTex. Klimat wysoko w górach bywa kapryśny, dlatego takie przygotowanie może okazać się niezbędne. Polecane rozwiązania: .


Oprócz tego, w naszym ekwipunku nie może zabraknąć apteczki, mapy oraz takich elementów jak krzesiwo, czy też wykrywacz lawinowy jeśli poruszamy się po górach zimą. Wracając jednak do tematu jakim są buty do wspinaczki górskiej, to zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto jest przymierzyć dany model mając na sobie skarpetki górskie. Buty muszą powinno być właściwie dobrane, gwarantować stabilność oraz przyczepność, nawet na najbardziej śliskich ścieżkach. Warto pamiętać również o tych mniejszych sprawach jak krzesiwo, jakie może nam się przydać w kryzysowych zdarzeniach takich jak niespodziewany biwak na szlaku.
Należy pamiętać także o zapasowej baterii do telefonu albo tzw.power banku, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli wezwać pomoc odpowiednie jednostki. Zanim wybierzemy się w góry miejmy więc na uwadze właściwe przygotowanie! Nowa oferta:
18-07-11 20:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.