Stolica polskich Tatr – co można zwiedzić w Zakopanem?

Zakopane, nazywane zimową stolicą naszego kraju, to miasto chętnie odwiedzane przez fanów górskiego wypoczynku nie tylko zimą, ale także latem. Do bardzo dużej popularności tego znajdującego się w województwie małopolskim miasta bez najmniejszych wątpliwości przyczyniło się jego położenie geograficzne. Zakopane to miasto, które otaczają najwyższe góry w Polsce - Tatry.


Dla zdecydowanej większości miłośników gór często przyjeżdżających do miasta jest ono tylko i wyłącznie miejscem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą przez Tatry.

Jeśli chciałbyś zbadać sprawę, przeczytaj nasz kolejny artykuł, w którym czeka na Ciebie kompleksowa informacja (https://jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi/domki). Rozwiąże ona wszystkie Twoje wątpliwości.

Popularność Zakopanego jako miasta o charakterze turystyczno-wypoczynkowym bierze swój początek już w XIX wieku. Pomimo tego, że od wybuchnięcia wielkiej popularności miasta mija już niemal dwieście lat, jego popularność nie słabnie. Dla tak chętnie odwiedzających miasto turystów konieczna jest stojąca na wysokim poziomie baza gastronomiczna i noclegowa.

Zakopane
Oprawcowane przez: Pawel Pacholec
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zakopane uporało się z tym w zasadzie perfekcyjnie. Na przybywających tutaj turystów czeka mnóstwo lokali gastronomicznych. Wśród nich niezwykłą popularnością cieszą się karczmy regionalne, w których można skosztować lokalnych przysmaków: kwaśnicy lub przygotowywanego na grillu oscypka.

Poszukujesz ekstra treści, aby rozszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zapraszamy do nowego tekstu. Odnajdziesz go na portalu (http://olsztyn.hotelepark.pl/galeria) pod linkiem.

Tak samo bogata jest baza noclegowa. Noclegi w Zakopanem znajdziemy w licznych luksusowych hotelach, domach wczasowych, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych. Noclegi w Zakopanem mają więc zróżnicowany standard oraz ceny dla osób z różną zasobnością portfela.

Kiedy ktoś jedzenie po raz pierwszy do Zakopanego, bez wątpienia stawia sobie pytanie, jakie atrakcje czekają na niego w tym mieście. Zakopane ma do zaoferowania naprawdę wiele nawet dla tych osób, które nie mają w planach wspinać się na Rysy - zerknij na ofertę Gościny u Maryny . Wokół miasta nie brakuje licznych bajecznych dolin, których przejście nie wymaga świetnej kondycji. Najbardziej popularna z nich to bez wątpienia Dolina Kościeliska.


Miejscem naprawdę popularnym jest również Morskie Oko – największe jezioro tatrzańskie. Natomiast w zimowe miesiące zapraszają liczne ośrodki narciarskie. Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z mnóstwa miejsc, w którym można szusować na stoku. Na zmęczonych turystów czeka również Aqupark z basenami , które mają charakter termalny, kręgielnią i fitness clubem. Jeżeli nawet nie jeździmy na nartach, nie kochamy długich pieszych wędrówek w Zakopanem z pewnością nie dopadnie nas nuda.
20-06-06 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.