Przepiękne miejsca w Polsce? Z naszym poradnikiem zorientujesz się, gdzie dobrze jechać

Czas spędzany w domu cieszy, lecz czasem przychodzi nam ochota, aby zobaczyć i zaznać czegoś innego. Jak najbardziej w szczególności pożądane są kierunki zagraniczne, np. Kopenhaga, jeśli lubimy zwiedzać czy słoneczna wyspa, kiedy chcielibyśmy nacieszyć się słońcem i wakacyjnymi rozrywkami.
Niestety nie zawsze odłożyliśmy odpowiednią kwotę, by pozwolić sobie na wyjazd za granicę (sprawdź nieco więcej). Lecz tak po prawdzie nie musimy jechać daleko, by znakomicie wypocząć oraz nacieszyć oczy cenionymi zabytkami. Polska jest krajem coraz częściej wybieranym przez zagranicznych turystów, dlaczego zatem nie zacząć zwiedzać urzekających, polskich miast? Szczególnie godny uwagi jest Kraków. Z jakich racji?

Kraków to miasto tętniące życiem, w którym przyjemnie można spędzić i dwa dni, i cały tydzień. Ma niezrównanie bogatą historię, dlatego nie zabraknie w nim atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia, a zacząć można od Rynku Głównego. To prawdziwe centrum kultury i miejsce, w jakim spotykają się mieszkańcy Krakowa i goście przyjeżdżający do przedstawianego miasta. Trzeba choć na chwilę się zatrzymać oraz nacieszyć się klimatem Krakowa, jak również wejść do Kościoła Mariackiego, jaki jest jego bezsprzecznym symbolem. Na niebagatelną uwagę zasługuje ołtarz stworzony przez Wita Stwosza.
Kraków


W Krakowie nie możemy pominąć Zamku Królewskiego i Wzgórza Wawelskiego, jak również znanej każdemu Smoczej Jamy. Rzeźba smoka to ulubiona atrakcja turystów, z jaką każdy ma zdjęcie, i duży, i mały turysta. Jednego dnia wszystkiego nie zwiedzimy, toteż zaplanujmy, co pragniemy zobaczyć, aby zdążyć oprócz tego pójść na Kazimierz, będący centrum kultury chrześcijańskiej oraz żydowskiej.


Pozostałe artykuły

Chcesz odwiedzić znane miejsce? Jak się przygotować, co jest najważniejsze? Pamiętaj szczególnie o solidnym przewodniku

Oprawcowane przez: pink fish13
Nowe miejsca zawsze są nieznane. Choćbyśmy czuli się w nich jak w domu, to jednakowoż musimy liczyć się z tym, że bez trudu się w nich zagubić. To normalne, kiedy się nie zna ulic, kluczowych miejsc, rozkładu przystanków czy innych praktycznych informacji. Najczęściej błądzimy w miastach, które odwiedzamy, żeby pozwiedzać. W takiej sytuacji będziemy prawdopodobnie błąkać się bez celu po różnorodnych zakamarkach danego miejsca, a na końcu przyznamy, że nasza wyprawa była bez sensu. Jak tego uniknąć? Odpowiedzią jest konkretne przygotowanie.


Kraków
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu/
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/
Jak znaleźć się w Krakowie? Zależnie od tego, która część Polski jest naszym domem, zdecydujmy się na własny samochód, autobus, kolej, a nawet samolot, nade wszystko gdy żyjemy nad morzem i podróż byłaby bezapelacyjnie doskwierająca ( na stronę ). Loty samolotem wcale nie będą nas dużo kosztować, jeżeli tylko wcześniej rozejrzymy się za ciekawymi ofertami. Gdy zamieszkujemy bliżej, nawet jazda (moto czesci) busem nie powinna sprawiać wielkiego dyskomfortu. Zapakujmy potrzebne bagaże oraz wyruszajmy w drogę, bowiem nic nie gwarantuje takiej radości, jak podróże.
23-03-20 12:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.