Chcesz odwiedzić znane miejsce? Jak się przygotować, co jest najważniejsze? Pamiętaj szczególnie o solidnym przewodniku

Nowe miejsca zawsze są mało znane. Choćbyśmy czuli się w nich jak w domu, to jednocześnie należy liczyć się z tym, że łatwo się w nich zagubić. To normalne, gdy się nie zna ulic, kluczowych miejsc, rozkładu przystanków czy innych praktycznych informacji. Najczęściej błądzimy w miastach, jakie odwiedzamy, żeby pozwiedzać. W takiej sytuacji będziemy prawdopodobnie chodzić bez celu po różnych zakamarkach danego miejsca, a na końcu przyznamy, że nasza wyprawa była bez sensu. Jak się przed tym obronić? Odpowiedzią jest konkretne przygotowanie.
przewodnik
najbardziej korzystne przygotowanie to wiedza, a osiągamy ją dzięki przewodnikom, atlasom i innym niezbędnym materiałom edukacyjnym. Przewodnik otwiera przed nami konkretne miejsce, dzięki temu możemy czytać z miasta, jak z otwartej księgi. Miejsce na początku całkowicie obce staje się nam jakby znajome dzięki temu, iż możemy zobaczyć jego plan, najistotniejsze miejsca i zabytki, ogólnie miejsca, w których powinniśmy być.

Pozostałe artykuły

Jaka oferta jest zazwyczaj zachętą, by wybrać się na zagraniczny wypad ? Co zachęca nas do zakupu biletów lotniczych?

wakacje
Oprawcowane przez: Łukasz Miśkiewicz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
zwiedzanie Europy to obecnie już żaden kłopot. Coraz mniej osób wybiera samochód na rzecz szybszego środka transportu, jakim jest maszyna lotnicza. Przez to da się udać się na wypad nawet na krótki okres czasu, na przykład na sobotę i niedzielę.


Tanie bilety kuszą nas, aby ponownie gdzieś się wybrać, choćby jedynie na moment.


Weźmy przykładowo taki przewodnik po Krakowie. Kraków to miejsce typowo turystyczne, piękne, z niezwykłymi dziejami - zobacz wycieczki po Krakowie. Żeby się w nim jednak odnaleźć, w tym tłumie turystów z całego świata, ażeby zobaczyć wszystko, co warte poznania, powinniśmy zainwestować w naprawdę treściwy przewodnik.

Pragnęlibyśmy, aby te teksty były interesujące. Dlatego będziemy radośni, jeśli nawet drobny komentarz ze strony napisany waszą ręką trafi do nas.

Wydawnictw, jakie to gwarantują jest wiele, lecz to nie znaczy, iż każdy z takich przewodników jest wart rozpatrzenia. Jak więc się dowiedzieć, czy określony przewodnik jest wart kupna? najkorzystniej, gdy można pooglądać taką książkę, przejrzeć rozdziały, fotografie, to czy jest czytelny i czy możemy go wziąć dosłownie wszędzie. To znaczy, iż jego format nie powinien być zbyt obszerny, nie powinien utrudniać zwiedzania.

Być może brzmi to dość komicznie, ale tak, źle dobrany format przewodnika może napsuć nam sporo nerwów. Jeśli będzie nieporęczny, zbyt duży, to zwiedzanie miasta z taką książką będzie męczące. Przewodnik musi być poręczny, ale jednocześnie bogaty w treść, z dużą ilością tekstu, lecz i informacji stricte praktycznych. Powinien być wzbogacony interesującymi fotografiami, nie mogą być one jednak sztuką dla sztuki, muszą służyć nie tylko dla potrzeb estetycznych, ale i także orientacyjnych. Tekst jest ważny, lecz zdjęcia ułatwiają nam się odnaleźć w konkretnym miejscu.
19-12-05 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.