Skąd czerpać informację o logistyce?

Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Przedsiębiorstwa, które chcą być konkurencyjne na swoim rynku muszą wiedzieć o tym jaką przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnich latach można zaobserwować kilka tendencji związanych z postępem technologicznym, globalizacją i zwiększającymi się wymaganiami konsumentów.

autostrada
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Jak znaczny wpływ na aktywność działu logistyki w przedsiębiorstwie ma globalizacja wskazuje wzrastająca ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy złożone sieci dostaw. Znaczenie ma też zwiększony i niestabilny popyt kupujących na rynkach globalnych krępujący funkcjonowanie w systemie JIT i wymuszających na firmach magazynowanie części wyrobów o najbardziej zróżnicowanym popycie - bonusy.

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wdrażania systemów informacyjnych spostrzec trzeba również znaczące zmiany w spedycji. Spedycja musi stać się usługą całościową, proponującą transport multimodalny z możliwością śledzenia położenia produktu. Przedsiębiorstwa wchodzące na rynki międzynarodowe oczekują, że firma spedycyjna przejmie na we własne ręce organizację transportu wyrobu od punktu A do punktu B a nie zaledwie częściowy transport firma przeprowadzkowa wrocław jednym środkiem transportu - idź tutaj.

Wyświetl większą mapę
Zainspirowane przez: opracowanie własne
Oprawcowane przez: B.S.
23-07-16 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.