Propozycje urlopowe - sprawdź na ten temat nieco więcej

Macie już zaplanowany urlop? A być może uwielbiacie planować w ostatnim momencie? Przygotowałam dziś dla Was 2 pomysły na niezapomniane wakacje. Pierwszym jest Lwów, gdzie pamiątki historii są na każdym niemal rogu.


Początki miasta sięgają XIII stulecia. Jest to fascynujące miasto, gdzie na każdym kroku spotyka się pamiątki przeszłości pozostawione przez mieszkańców. Przez stulecia żyli tutaj, obok siebie Żydzi, Niemcy, Polacy, Ukraińcy i Ormianie. To właśnie tej mieszańce narodów, miasto zawdzięcza niepowtarzalną atmosferę, bogactwo a także rozmaitość zabytków. Kupując bilety lotnicze Warszawa hotel pod warszawą Lwów nieodzownie powinieneś zobaczyć główny punkt miasta którym jest Rynek otoczony ładnymi kamienicami, z których każda zasługuje na uwagę. Odszukamy tam kamienicę Królewską, przynależącą niegdyś do rodzicieli Jana III Sobieskiego, który przekształcił ją w pałacową rezydencję (dowiedz się więcej). Z wieży XIX wiecznego ratusza możemy podziwiać panoramę miasta. Największymi zabytkami sakralnym Lwowa są katedra św. Jura. Warto przejść się po Prospekcie Swobody, chodniku reprezentatywnym, który znajduje się w miejscu gdzie ongiś znajdowały się miejskie mury. Początek wałów wytycza pomnik Mickiewicza, natomiast koniec zapierający dech gmach Opery.

Chiny
Oprawcowane przez: Richard Barton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na założonym w 1786 roku Cmentarzu Łyczakowskim leży wielu wybitnych rodaków, między innymi Maria Konopnicka, Artur Grottger. Szczególne wzruszenie budzi cmentarz Obrońców Lwowa, gdzie pochowano około 3 tyś. Żołnierzy, w tym wielu studentów jak też gimnazjalistów, poległych w trakcie polsko-ukraińskich walk o miasto w listopadzie 1918 .

Moją ostatnia propozycja na wakacyjny wyjazd jest taka - kupcie bilety lotnicze Warszawa Pekin. Jeśli decydujecie się na przyjazd do stolicy Chin, weźcie pod uwagę, iż to miasto jest ładne oraz niezwykle ciekawe, to fakt, ale posiada jedną poważną wadę – koszmarne problemy ze smogiem. Jeżeli zastanawiasz się, co warto zwiedzić w Pekinie, koniecznie poświęć jeden dzień na ujrzenie najbardziej znanych chińskich antyków oraz miejsc. Jeżeli nie starczy Ci czasu na przechadzkę po Wielkim Murze Chińskim, to na pewno zdążysz wybrać się do centrum miasta na najogromniejszy i jeden z najbardziej popularnych placów świata – Plac Niebiańskiego Spokoju.
Chiny
Zainspirowane przez: pixabay.com
Mieści się w tym miejscu też Chińskie Muzeum Narodowe, Wielka Hala Ludowa a także Mauzoleum Mao Zedonga. Blisko umiejscowiony jest, wpisany na listę UNESCO, największy zespół pałacowy świata, czyli Zakazane Miasto (lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-pekinu). To najbardziej rozpoznawalna atrakcja turystyczna Pekinu, niegdyś zamknięta dla wszystkich prócz cesarskiej rodziny, najwyższych urzędników oraz eunuchów, obecnie stoi otworem dla wszelkich zwiedzających.


Jeżeli nie intrygują Cię znane zabytki stolicy Chin, możesz spędzić dzień na spacerach po hutongach, czyli zwartych, małych uliczkach z parterowymi domkami. Zakupisz tam drobne pamiątki a także posmakujesz regionalnych potraw.
23-09-03 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.