Prawo
pieniądze
Oprawcowane przez: kstudenta
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Jak wyglądałaby nasza pensja bez składek?

Gdy patrzymy na swoją pensję na papierze, to możemy być w lekkim szoku i zastanawiamy się jak dochodzi do tego, że na rękę otrzymujemy o niebo mniej. Bo płaca brutto potrafi być nawet o 50% wyższa aniżeli to, co później otrzymujemy na swoje konto. Dlatego dobrze uzyskać informacje, na co wydawane są nasze pieniądze. Nie są to jakiekolwiek wymysły szefostwa, a prawo, które jest obowiązujące w naszym kraju. Otóż płaca brutto to pieniądze, które dostalibyśmy, gdyby nie pobierano naszych pieniędzy na świadczenia zdrowotne oraz świadczenia emerytalne i oczywiście przed odliczeniem podatków.
ochrona własności intelektualnej
Oprawcowane przez: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czym w dzisiejszych dniach objawia się na świecie i w Polsce ochrona własności intelektualnej?

W obecnych czasach ludzie znacznie większą wagę niżeli w przeszłości zwracają również na rzeczy niematerialne. Przecież niemalże wszyscy korzystamy obecnie z Sieci.
księgowa
Oprawcowane przez: NATO E-3A Component
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Gdy mamy osobistą firmę, wtenczas nie zapomnijmy o listy płac

W dzisiejszych czasach dużo bardziej często opłaca się otworzyć prywatny biznes, aniżeli zajmować się robotą dla kogoś innego. Nierzadko bowiem robota na usługach kieruje nas do niskich zarobków a co za tym idzie sprawia, że zwyczajnie ciężko nam się na tym globie żyje.
zespół cateringowy
Oprawcowane przez: www.audio-luci-store.it
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Raz w roku nadchodzi taki moment, gdy musimy wypełnić nasze formularze podatkowe - wówczas niejedni nie śpią po nocach i denerwują się

Każdy pracujący obywatel musi złożyć PIT w Urzędzie Skarbowym. Niestety nie mamy innego wyjścia. Jesteśmy zmuszeni, żeby robić to cyklicznie - każdego roku.


Raz w roku nadchodzi taki moment, gdy musimy wypełnić nasze formularze podatkowe - wówczas niejedni nie śpią po nocach i denerwują się

Nawet gdybyśmy mieli ochotę udawać, że taka instytucja nie istnieje, to jeśli nie wypełnimy formularza podatkowego, to jej urzędnicy w końcu sami nas odszukają oraz nie będzie to raczej przyjemne spotkanie.
ochrona własności intelektualnej
Oprawcowane przez: Rafael Antonio
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Ochranianie własności typu intelektualnego - czyli, następny tekst pochodzący z cyklu "z jakimi rzeczami to coś się zjada?"

Czym dokładnie jest własność intelektualna? Z jakiego powodu jej ochrona bywa tak ważna? Jakie persony mają możliwość być objęte akurat jej ochroną? Co tak naprawdę podlega owemu określeniu "ochrony"? W jaki metodę zgłasza się prawo do wspomnianej ochrony własności intelektualnej - musimy to zrobić sami, czy jakaś osoba ma to zrobić za nas? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając najmniejszego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego - świeżutko wydzierganego - artykuliku!
Księga
Oprawcowane przez: ieuz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Doradztwo prawne we Wrocławiu

Nie należy unikać odwiedzin u prawnika w przypadku problemów z kwestiami prawnymi. Reguły prawa bywają dla ogromnej ilości zwykłych
osób zbyt skomplikowane, aby samemu się w nich dobrze zorientować. Skutki nieznajomości reguł prawa okazują się zgubne. Dlatego też bardzo pomocne okazują się porady prawne wykwalifikowanych prawników. Gigantyczne miasta, takie jak choćby Wrocław, obfitują w ogromną liczbę fachowców obeznanych z nawet najbardziej skomplikowanymi kwestiami prawnymi.
Wesele w stylu folk, góralskie wesele
Oprawcowane przez: Aga Cudak
Zainspirowane przez: abcslubu.pl

Istnieje w naszym kraju wiele przedsiębiorstw, których pracownicy pracują często na kontraktach wyjazdowych ciągnących się nawet kilka miesięcy

Duża grupa firm w Polsce wysyła własnych pracowników do różnych robót poza obszar zameldowania. Chodzi tu o delegacje na kilka dni lub nawet do pół roku w kraju i poza jego granicami.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.