Oferta Gdańska dla turysty czyli co ciekawego będzie do zobaczenia przyjeżdżając do tego niezwykłego miasta.

Gdańsk jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości w naszym kraju, kusi w pierwszej kolejności wspaniałymi zabytkami, lecz również niecodzienną atmosferą. W Gdańsku na co dzień mieszka ponad 400 tysięcy mieszkańców, lecz w sezonie należy do tego dołożyć kolejne kilkadziesiąt tysięcy turystów, którzy przybywają na krótszy lub dłuższy wypoczynek. Gdańsk wraz z Sopotem i Gdynią tworzy Trójmiasto, a jego historia sięga blisko tysiąc lat.

W Gdańsku
Oprawcowane przez: zeesenboot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Już w dawnych wiekach Gdańsk był faktyczną stolicą Wybrzeża, a przez te wszystkie lata wybudowano w nim wiele wspaniałych budynków, jakie po dziś dzień wywołują zachwyt turystów z wielu krajów. Warto przyjechać do Gdańska na więcej niż jeden dzień, wtedy można będzie zwiedzić nie tylko te najczęściej odwiedzane miejsca, lecz również dostać się do zakątków, które są równie piękne, a nie prezentowane we wszystkich przewodnikach. Oferta noclegowa w Gdańsku i najbliższych okolicach jest całkiem spora, więc bez problemów będzie się tam można zatrzymać na kilka dni.

Gdańsk jak wszystkie popularne miejscowości ma atrakcje, jakie po prostu trzeba obejrzeć. Na pewno do takich będzie się zaliczać żuraw, chyba najbardziej charakterystyczna budowla na terenie miasta, będąca jego symbolem, w średniowiecznej Europie był to największy działający dźwig portowy. Gdańsk słynie także z przepięknych kościołów i świątyń, zwiedzając go nie można więc ominąć Bazyliki Mariackiej oraz Katedry w Oliwie, która jest najdłuższą świątynią w naszym kraju. Inne ciekawe miejsca w Gdańsku, które muszą się znajdować w harmonogramie wszystkich wycieczek, to Spichlerz Opacki, Latarnia Morska oraz Młyn w Gdańsku Oliwie. Miasto to ma również sporo do zaoferowania jeśli będzie chodzić o przyrodę, z jednej strony otaczają go wody Zatoki Gdańskiej, a z drugiej jest jednym z najzieleńszych miast w naszym kraju. Przepiękne lasy, rezerwaty i pomniki przyrodnicze wręcz kuszą do spokojnego wypoczynku, niewątpliwą dużą atrakcję też stanowi jeden z najstarszych w naszym kraju zoologicznych ogrodów.


Pozostałe artykuły

Luksusowa i niezapomniana eskapada dookoła globu

wycieczka górska
Oprawcowane przez: nie
Zainspirowane przez: pixabay.com
Pewno każdy z nas marzy o wspaniałej, ekscytującej podróży dookoła świata. Wycieczka dookoła świata zezwala zwiedzić perfekcyjne miejsca znajdujące się w rozlicznych zakątkach kuli ziemskiej. Grecja, Egipt, Wyspy Karaibskie, Szkocja - to ledwie parę miejsc, które można zwiedzić podczas takiej ekskluzywnej wycieczki.
19-02-03 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.