W jaki sposób umeblować salon? Czym się inspirować?

Urządzanie pokoju dziennego, to niby nic trudnego - sofa, meblościanka, stolik, odbiornik telewizyjny i pokój dzienny gotowy. Tyle że potem nie zawsze wszystko z sobą współgra.
wizytówka meble
Oprawcowane przez: Paulo Guereta
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jak zatem urządzić pokój dzienny, by był funkcjonalny, a jednocześnie elegancki?


Pokój dzienny pełni mnóstwo różnych ról. To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, często jemy posiłki a nawet sypiamy. Z tej przyczyny aranżacja pokoju dziennego nie może być przypadkowa. Im mniejszy salon, tym więcej powinniśmy włożyć wysiłku, by go odpowiednio zaplanować. Zdaniem architektów najbardziej funkcjonalny będzie salon o powierzchni 30 m kw., wtenczas łatwo jest odgraniczyć w nim funkcjonalne strefy. Jeśli pokój, który przeznaczacie na salon jest mniejszy, należy pomyśleć o połączeniu go z innym wnętrzem, dla przykładu z kuchnią lub hallem. Eliminacja jednej ściany działowej uczyni wnętrze bardziej przestronnym, a sąsiednie pomieszczenia w ogóle na tym nie ucierpią. Pokój dzienny nie może być jednakże większy niż 40 m kw., gdyż duża powierzchnia nie będzie przytulna.


Nie każdy pokój ma kształt kwadratu. W salonie nietypowy kształt jest zaletą – w sposób naturalny tworzy się kilka stref.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w treści opublikowany w tamtym miejscu tekst. Są tam uzupełniające wiadomości. One też prezentują tę tematykę.

Jeśli przy łączeniu wnętrz otrzymamy nieckę, możemy ją wykorzystać przykładowo na biuro bądź urządzić w niej jadalnię. Ważne będzie jednak, aby komunikacja pomiędzy strefami biegła między nimi, nie zaś poprzez nie.
Salon nie powinien się stać węzłem komunikacyjnym, w jakim krzyżują się wszystkie drogi domowników. Zatem do sypialni oraz toalety powinno się wchodzić z pozostałych wnętrz. Pokój dzienny to Twoja wizytówka meble do salonu powinny więc być wysokiej jakości.
19-11-23 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.