Czym w dzisiejszych dniach objawia się na świecie i w Polsce ochrona własności intelektualnej?

W dzisiejszych dniach obywatele znacznie większą wagę niżeli kiedyś kładą również na rzeczy niematerialne. Wszakże prawie wszyscy korzystamy aktualnie z Sieci.


A w tamtym miejscu, jak w żadnym innym obszarze, jest mnóstwo plików komputerowych, które, przynajmniej teoretycznie, są czyjąś własnością.


Teoretycznie, ponieważ tak faktycznie jest, wszakże, jednogłośnie z tym co głosi powiedzenie, sposobność robi grabieżcę, co w praktyce skutkuje tym, że wszelki, może wręcz nieświadomie "pożyczyć" sobie czyjąś własność. Przeto także istnieje na całym globie, czyli także w naszym kraju, szereg ustaw, które określane są: ochrona własności intelektualnej. To nie tak, że nikomu nie dzieje się żadna szkoda. Przykładowo takowe pliki muzyczne. Posiadają po parę megabajtów. Nikt wszakże nie namyśla się, do której osoby hipotetycznie jest przynależny dany plik. Zwyczajnie darmo ściągamy go od jakiegoś zwierzaka, który takowe prawa jak ochrona własności intelektualnej posiada w znacznym poważaniu. A gdzie ugody, prawa autorskie, znaki produktowe, wynalazki czy wzory użytkowe?


ochrona własności intelektualnej
Oprawcowane przez: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Ochranianie własności typu intelektualnego - czyli, następny tekst pochodzący z cyklu "z jakimi rzeczami to coś się zjada?"

ochrona własności intelektualnej
Oprawcowane przez: Rafael Antonio
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czym dokładnie jest własność intelektualna? Z jakiego powodu jej ochrona bywa tak ważna? Jakie persony mają możliwość być objęte akurat jej ochroną? Co tak naprawdę podlega owemu określeniu "ochrony"? W jaki metodę zgłasza się prawo do wspomnianej ochrony własności intelektualnej - musimy to zrobić sami, czy jakaś osoba ma to zrobić za nas? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając najmniejszego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego - świeżutko wydzierganego - artykuliku!


Odwróćmy wszakże sytuację: jeśli to my mamy prawa chociażby do jedynego wartego przykładowo 1 dolara pliku, który jest jednak niezwykle popularny i entuzjastycznie pobierany przez różnorodnych ludzi, to zarobilibyśmy tylko na niniejszym jednym pliku niezwykle duże pieniądze. Dlatego ochrona (polecamy czytaj w serwisie) własności intelektualnej rozpoczyna nas ciekawić.


Jednak bądźmy szczerzy, na świecie połowa populacji musiałaby osiedlić się w zakładzie karnym. Przeto korzystniej, żeby płynące z ustaw dotyczących problemu ochrona własności intelektualnej nas po prostu nie interesowały.
20-05-08 08:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.