Czym jest łucznictwo? Co to za sport i gdzie jest bardzo modny? Dlaczego jest tak ważny dla Japończyków?

Japończycy znani są z ogromnego szacunku do tradycji, a wiele obecnych dyscyplin sportowych jest w stanie się pochwalić długą historią. Spośród tych sportowych dziedzin, z którymi łączona jest dzisiejsza Japonia, znajduje się tradycyjne łucznictwo. O co w nim chodzi?
łuk
Kyudo, czyli łucznictwo, to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, jakimi może się poszczycić Japonia - nasz odsyłacz -. Dyscyplina ta bywa dosyć różnie traktowana przez Japończyków. Dla dużej grupy osób jest to nie tyle sport, co bardziej jeden z bardziej ciekawych sposobów na zagwarantowanie sobie możliwości duchowego rozwoju. Ten sport to jednocześnie spory fragment japońskiej historii.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, nie czekaj i przeczytaj szczegółowe informacje (http://surfpoint.pl/) - zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Co należy wiedzieć w tym temacie?

Pozostałe artykuły

Kamera akcji drift hd a funkcje obecnych urządzeń rejestrujących

Kamera Sony Action Cam
Zainspirowane przez: http://kamerynakask.pl/
Wybierając obecnie spośród propozycji dostępnych na rynku klienci mogą zdecydować się na nowość. To właśnie teraz producent kamer drift hd zaoferować może zainteresowanym najlepszą jakość, z tego też powodu poleca się zainwestować w urządzenia nagrywające już dziś. Niezwykle praktyczna ze względu na swój niewielki rozmiar kamera jest przydatna w rozmaitych sytuacjach. Ta niewielkich wymiarów kamera hd jest najczęściej wybierana przez uprawiających sport wyczynowo.


Łucznictwo, chociaż tak ważne dla wielu obecnie żyjących Japończyków, do Kraju Kwitnącej Wiśni trafiło z Chin. Bardzo prędko się tu przyjęło, dzięki czemu japońscy wojownicy już w epokach starożytnych potrafili wspaniale obchodzić się z łukiem. W czasie wczesnego średniowiecza łucznictwo stało się dyscypliną przeznaczoną tylko dla arystokracji, a specjalne zawody stały się ważnymi wydarzeniami na japońskich dworach. Z czasem jak najlepszego posługiwania łukiem musiał się uczyć każdy wojownik. W walkach łuk nie był jednocześnie zbyt długo stosowany. Już w XVI wieku ujawniła się broń palna, tak więc samo łucznictwo stało się sportem. Jako dyscyplina sportowa cieszy się ono wielką popularnością do dnia dzisiejszego, ma również pokaźne grono swych wielbicieli.


Do dzisiaj organizowane są także turnieje, w jakich mogą się zmierzyć ze sobą najbardziej zaawansowani zawodnicy. Japonia poznana jest miłośnikom łucznictwa właściwie z tego turnieju, jaki ma miejsce 15 stycznia w Kioto. Są to zawody o najwspanialszej tradycji, jakie od kilku wieków stanowią największe wyzwanie dla każdego śmiałka. Coraz więcej osób interesuje się także tą dziedziną w Polsce. Choć ten sport nie jest zbyt u nas znany, to jednakże istnieją sklepy, w których można zakupić profesjonalne akcesoria do łuku. Każdy więc ma możliwość, ażeby wypróbować się w tej ciekawej dziedzinie. Pamiętać należy, że jak każda dyscyplina sportu tak łucznictwo rozwija przydatne cechy charakteru. Wśród najbardziej popularnych korzystnie wspomnieć o koncentracji oraz precyzji. To cechy, jakie będą przydatne w różnych etapach naszego życia.
19-11-07 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.