W jaki sposób znaleźć pracę? Kilka skutecznych wskazówek

W pewnym momencie przychodzi chwila, gdy musimy definITywnie uciąć pępowinę. Wziąć się za siebie, zacząć dorosłe życie oraz co za tym idzie – poszukiwać zatrudnienia.


I chociaż mówi się, iż pracy jakoby nie ma i że należy posiadać znajomości, pieniążki albo łut szczęścia, to tak naprawdę wszystko zależy od tego w jaki sposób poszukujesz pracy i jak bardzo ci na tym zależy.


pieniądze w formie papierowej - przykład
Oprawcowane przez: Damian Gadal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Niejedna spółka powinna rozpocząć współpracę ze specjalistami od reklamy

konferencja
Oprawcowane przez: World Trade Organization
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na świecie jest tak dużo różnych przedsiębiorstw, które oferują masę usług i artykułów, że trzeba się wyraźnie wyróżniać na tle konkurencji.


Z pewnością musisz rozpocząć od przeszukania anonsów w lokalnych czasopismach i w internecie. Znajdują się tam nie tylko oferty pracy dyrektor IT.


oferty pracy dyrektor it
Oprawcowane przez: Luc Legay
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jednak nie poprzestawaj na tym. To nieporozumienie. Częstokroć ludzie poszukując pracy ograniczają się do sprawdzania anonsów. To poniekąd logiczne – jeśli ktoś poszukuje pracowników, wówczas się ogłasza, a jeżeli tego nie robi, znaczy to, że nie jest zaciekawiony naborem. Tak to wygląda w teorii. Czasami firmy dopiero zamyślają zatrudnienie nowych osób albo nie uświadamiają sobie, iż ich potrzebują, dopóki nie otrzymają CV – i tutaj jest właśnie krótki czas, w którym ty możesz zyskać. Zależy ci na zatrudnieniu w konkretnych firmach? Skontaktuj się zatem z nimi. Nie pisz na ogólny adres, postaraj się pozyskać adres dokonkretnej osoby. Jeżeli nie odpowiedzą przez 1,5 tygodnia, wtedy wybierz się do siedziby tego przedsiębiorstwa po czym spróbuj porozmawiać z szefem – czasem maile zwyczajnie gubią się w firmowej realności. Pamiętaj - dobrze się zaprezentuj. Teoretycznie podstawa, jednak dużo osób to lekceważy: to, w jaki sposób się zaprezentujesz jest ważne.


Zarówno na etapie dostarczenia CV – jakie musi być zrobione nie tylko bez omyłek, lecz także powinno być przyjemne dla oka oraz oryginalnie, jak również w czasie pisania listu motywacyjnego albo kwalifikacyjnej rozmowy.
18-01-18 11:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.