Niepłodność - najświeższe strategie terapii

Niepłodność dotyka coraz więcej par. Współcześnie, gdy tak głośno jest o metodzie in vitro, należałoby mieć pojęcie więcej o wszystkich najświeższych sposobach kuracji tej choroby cywilizacyjnej.


Niepokoić się można po roku systematycznego współżycia.
noclegi podlaskie
Oprawcowane przez: Stars for Europe
Zainspirowane przez: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.


wędrówki
Oprawcowane przez: wasim muklashy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Ale do medyka zgłosić się warto przedtem, jako że to okAzja do rozmowy o fizjologii niewiasty, o tym, w jaki sposób zidentyfikować okres płodny - bowiem przecież tylko w tym okresie dojść może do zapłodnienia. Najpierw trzeba ustalić, czy cykle są regularne. Jeżeli tak, to przyjmuje się, że mniej więcej dwa tygodnie przed spodziewaną miesiączką dochodzi do owulacji.przydatne materiały - http://www.eccotravel.eu/indie/ -I wtenczas należy przyjrzeć się wydzielinie z pochwy. Gdy przypomina surowe białko, to znakomicie, ponieważ tak właśnie wygląda śluz szyjkowy, jaki upraszcza plemnikom drogę do komórki jajowej. Dla pewności możemy sobie jeszcze przez parę dni wykonywać testy owulacyjne (podobne do ciążowych). Takowej "uświadomionej" dwójce daje się zatem rok jeśli są zdrowi oraz młodzi. Bo gdyby okazało się na przykład, że mężczyzna był kiedyś leczony chemią bądź radioterapią, to od razu zaproponuje mu się badanie nasienia. A jeżeli pani miała jakąkolwiek operację brzuszną, po której mogły się wytworzyć zrosty, to również lepiej sprawdzić to jak najprędzej.


Po roku regularnego współżycia zbieramy dogłębny wywiad. Nie wyłącznie dotyczący fizjologii kobiety, jej przeszłości ginekologicznej, współżycia dwójki, ale w ogóle wigoru obojga. Pyta się o wypadki, zabiegi, o to, czy zażywają jakiekolwiek panacea. O schorzenia metaboliczne, tj. cukrzyca a także choroby tarczycy. Te ostatnie mogą zaburzać cykl miesięczny, ale nawet przy regularnych menstruacjach zaraz zarządza się badanie przysadkowego hormonu TSH, którego poziom pozwala ocenić pracę tarczycy. Aby obejrzeć macicę, jej położenie jak też wygląd realizuje się USG. Nie zapomina się również o mężczyźnie. Jemu przy pierwszej wizycie zleca się badanie nasienia. Możemy je wykonać w ramach ubezpieczenia na bazie skierowania do androloga.
Androlog czyni przy okazji wywiad - zapyta o urazy, zabiegi, schorzenia przewlekłe, o fach pacjenta, palenie papierosów. Pomóc może zabieg in vitro Białystok, dosyć często obecnie wykonywany. O ile nie jesteś z Białegostoku, zadbaj wtenczas o noclegi podlaskie.
19-11-14 14:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.