Niemiecki rynek pracy dla obcokrajowców

Dla wielu obcokrajowców Niemcy posiadają wspaniałe warunki pracy. Jest tak faktycznie, jako że niemieccy pracownicy cieszą się jednymi z najwyższych zarobków na świecie, przychylną taktyką państwa, a w poniektórych gałęziach przemysłu godziny pracy są ograniczone do 35 godzin tygodniowo, przy trzydziestu dniach wolnych od pracy na rok. Z drugiej jednakże strony, Niemcy cierpią wielkie bezrobocie (około 12%), głównie strukturalne spowodowane ścisłą regulacją rynku pracy a także zmieniającą się naturą niemieckiej gospodarki.
Autokar wycieczkowy
Oprawcowane przez: Public domain: Use these pix for any purpose
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aktualnie jest w Niemczech pięć milionów bezrobotnych, z których większość nigdy nie będzie się zdołała znaleźć pracy. Duże bezrobocie znaczy, iż niełatwo jest znaleźć pracę, szczególnie cudzoziemcom nie znającym dobrze niemieckiego.

Pozostałe artykuły

Każdy, kto w dzisiejszych czasach prowadzi działalność, musi mieć wizytówkę

firma - odbicie
Oprawcowane przez: EnergieAgentur.NRW
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie jest kluczowe czy jesteśmy grafikiem komputerowym, czy prawnikiem. Jeżeli świadczymy usługi, to musimy posiadać wizytówki, by być w stanie je wręczać ludziom, którzy się z nami spotykają, ale również potencjalnym klientom.


Rynek pracy w Niemczech różni się w indywidualnych rejonach. Poziom bezrobocia jest dużo wyższy na wschodzie Niemiec. Bezrobocie jest też najczęściej wyższe w rejonach wiejskich niż w miastach. Niemiecki przemysł ciężki jak kopalnictwo, budowlanka jak też przemysł stoczniowy cierpi wielkie bezrobocie strukturalne, w trakcie gdy przemysł usługowy cieszy się dużą ilością wolnych miejsc pracy. Źródło

Jak w każdym obcym państwie, znajomość miejscowego języka jest koniecznością. Rzecz jasna, praca w atmosferze małej rodzinnej firmy a także w internacjonalnym środowisku będzie najlepsza dla obcokrajowca. Rozważ to poszukując pracy. Dla profesjonalistów, bardzo obiecującym celem mogą okazać się niemieckie przedsiębiorstwa z dużym kapitałem zagranicznym oraz międzynarodowe oddziały dużych firm. Wiele zawodów jest ściśle regulowanych w Niemczech a także wiele stanowisk wymaga przepisowo wskazanych kwalifikacji. W kraju obowiązuje system doskonalenia zawodowego dla początkujących pracowników (system rejestracji czasu pracy) oraz muszą oni przejść 2/3 letni program przygotowawczy, ażeby nabyć odpowiednie doświadczenie. Może to uniemożliwić pracę obcokrajowcom, jacy posiadają już należyte doświadczenie, ale zdobyte we własnym kraju, np. elektrycy, informatycy, itp. Jeżeli masz oficjalne wykształcenie zawodowe (jak lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, itd.), trzeba je będzie poświadczyć u właściwych władz w Niemczech (zwykle stowarzyszenie zawodowe, kupieckie etc).

Zobacz kompletną ofertę na tej stronie:

Jeżeli znalazłeś już odpowiednią pracę czas w wyszukiwarkę wpisać: przewozy przewozy do niemiec do Niemiec Dolny Śląsk.
20-02-26 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.