Jakiego rodzaju są najważniejsze różnice w prowadzeniu działalności w Niemczech?

Dla mnóstwa krajowych firm, które funkcjonują na naszym rynku, normalnym kierunkiem rozwoju jest otwarcie swojego oddziału w Niemczech. Etap taki mogliby także zainicjować właściciele jednoosobowej działalności gospodarczej.
Płyty gambit


Osoby, które zdecydują się na własną działalność w Niemczech nie będą naturalnie zmuszone do opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak powinni liczyć się z wysokimi składkami zdrowotnymi. Dotyczy to naturalnie wszystkich przedsiębiorców, gdyż polscy biznesmeni są obarczeni tego typu samymi wymaganiami jak Niemcy. Aby otworzyć spółkę typu GbR lub tzw. Gewerbe, a zatem jednoosobową działalność, nie ma konieczności posiadania meldunku w Niemczech. Konieczne jest to, żeby firma miała swą centralę w tym państwie, jednak można spełnić ten warunek poprzez wynajęcie wirtualnego biura.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu rodzaje badań marketingowych, by poznać uzupełniające informacje na opisywany w artykule temat. Czekamy na twą opinię!

Co interesujące, uruchomienie działalności typu Gewerbe mogłoby potrwać zaledwie parę godzin. Poza tym w Niemczech odprowadzanie składek na ubezpieczenie socjalne nie jest obowiązkowe, ale konieczna składka na ubezpieczenie zdrowotne jest kilka razy większa niż w naszym kraju. Jest ona jednak zależna od wielkości dochodu.


Na pewno w większym stopniu opłacalne dla biznesmena jest prowadzenie firmy w Niemczech, jednak należałoby tym samym się tam wyprowadzić. Osoby, które już tak postąpiły twierdzą, że warunki do prowadzenia firmy są w tamtym miejscu znacznie bardziej korzystne.
Poza tym przedsiębiorca, który założył własną działalność w Niemczech mógłby skorzystać z o wiele wyższej kwoty wolnej od podatku.

Chciałbyś przeczytać coś równie ciekawego? Super, ta strona (http://proktolog-nowicki.pl/) z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, gdyż znajdziesz tam sporo podobnych danych.

W naszym kraju wynosi ona nieco ponad 3000 złotych, z kolei w Niemczech - przeszło 8000 euro. Można by zatem mieć wrażenie, że podatków się w Niemczech nie opłaca
20-03-31 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.