Planujesz otwacie własne przedsiębiorstwo i nie rozumiesz zawiłych pojęć prawnych? Nie przejmuj się!

A więc posiadasz już pomysł na swoją własną firmę. Wiesz już jaką aktywnością będzie się ona zajmować i jesteś przekonany, że będzie ona zyskowna, gdyż jesteś ”oblatany” w tej dziedzinie. Rozpoczynasz więc poszukiwania dogodnego lokum do wynajęcia. Rozpoczynasz także proces rekrutacji pracowników do swojej firmy. I nagle pojawiają się problemy.

Nie
umowa
Oprawcowane przez: Startup Mena
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
znasz się na podatkach, nie rozumiesz zawiłych kruczków prawnych zapisanych w umowie najmu. Brzmi znajomo? Bez obaw! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą zmagającym się z tymi problemami. Nie da się być specjalistą w każdej dziedzinie.

Zaabsorbował Cię omawiany wpis i musisz znaleźć analogiczne teksty? Kliknij zatem ten link oraz zobacz więcej porad w treści (https://www.sawyer.com.pl/zarzadzanie-kapitalem-i-ryzykiem)!

Poniżej wspomniane zostały niektóre z wielu pytań, jakie są często stawiane przez młodych przedsiębiorców. Znajomość tych zagadnień może być pomocna także tobie. A więc rozglądasz się za lokalem do swojej działalności. Słyszysz nowy termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy może to być coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego została wprowadzona do polskich przepisów w 2009 roku i ma na celu zapewnienie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: Najważniejsza informacja dla Ciebie w tym obszarze brzmi – cel takiej umowy może być tylko mieszkaniowy. W praktyce oznacza to tyle, że nie może być ona zastosowana w przypadku rozpoczynania działalności gospodarczej, takiej jak na przykład biuro. Zatrudniając pracowników warto także wiedzieć, że jesteś zobligowany do płacenia składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tzw. odpis na zfśs) wyłącznie wtedy, gdy zatrudniasz minimum dwudziestu pracowników na cały etat -
dokumenty
Oprawcowane przez: Robert Couse-Baker
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
.


Pozostałe artykuły

Finansowanie społecznościowe Poznaj strukturę działania

wspaniałe pomysły na wspieram.to
Oprawcowane przez: Oliver Tacke
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Crowdfunding, nazywany także finansowaniem społecznościowym, to zjawisko w dalszym ciągu raczej nowe w Polsce. Oparte jest na spostrzeżeniu, że użytkownicy stron internetowych tworzą bardzo dużą rzeszę ludzi, gotowych do pomocy w rozmaitych interesujących kwestiach. Crowdfunding polega na dofinansowywaniu wybranych projektów przez tę właśnie rzeszę internautów. Najważniejszą cechą tego systemu jest to, że każdy chętny dowolnie wyznacza kwotę dotacji. Od dawna bowiem wiadome jest, że często nawet nieduże sumy okazują się kluczowe dla firmy. Każdy projekt zamieszczony w serwisie crowdfundingowym powiada określną granicę, do której powinny dojść podarowane finanse w wyznaczonym przedziale czasowym. Przedsięwzięcia, które bardzo przypadły do gustu użytkownikom, często tę określoną granicę przekraczają wielokrotnie.

Gdy firma jest mniejsza, możesz to zrobić dobrowolnie, jednak nie ma takiego obowiązku. Odpowiedź w sprawie wyboru sposobu rozliczenia z fiskusem, mimo iż bardzo poszukiwana, jest niestety bardziej złożona. W tej kwestii opłaca się poradzić się specjalisty, gdyż do wyboru masz 4 różne sposoby, a skala podatkowa powinna być wybrana w zależności m.in. od rodzaju prowadzonej działalności.
Jeśli w dalszym ciągu masz wiele podobnych wątpliwości – nie martw się. Kluczowe jest to by być świadomym, że nie można być specjalistą we wszystkim. Przyznaj otwarcie, że czegoś nie wiesz czy też nie rozumiesz. Istnieje wiele dobrych firm oraz specjalistów, które pozwolą Ci się poradzić sobie z takimi problemami.
23-03-20 12:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.