Czy powiemy, kto ma wypisać PIT 36?

Stopniowo nadchodzi czas, w którym będziemy musieli przedłożyć nasze zestawienie rocznych dochodów za mijający rok. Warto się namyślić, czy pragniemy je wypełniać samodzielnie, czy być może jednak chcemy to zlecić komuś, kto lepiej się na tym zna.


PIT 37 musi uzupełniać wielka liczba obywateli


Musimy sobie wydawać sprawę, że są różne typy formularzy, dlatego właśnie powinniśmy się na początku dowiedzieć, czy naszą osobę dotyczy PIT 37.
pit 37
Oprawcowane przez: Golden Rose
Zainspirowane przez: Golden Rose


Później także trzeba się zastanowić, czy posiadamy na tyle wielką wiedzę, żeby podejmować się samodzielnego uzupełnienia takiego rozliczenia, ze świadomością, że wszystko okazuje się być robione dobrze. Oczywiście, żeby uzupełnić PIT 37 mamy szansę skorzystać ze specjalnych programów, jednak jakąś podstawową wiedzę w tym zakresie powinniśmy posiadać.


Mężczyźni przy komputerze
Oprawcowane przez: Travis Rigel Lukas Hornung
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


PIT 36 musi być złożony w wyznaczonym terminie


Warto zdawać sobie kwestię z tego, że mamy dokładnie wyznaczony dzień do którego urząd skarbowy powinien zainkasować nasze dokumenty. Do tego czasu też PIT 36 powinniśmy wypełnić i wysłać, więc nie powinniśmy tych spraw pozostawiać na ostatnią chwilę.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu import towarów z chin, by otrzymać dodatkowe informacje na prezentowany w artykule zagadnienie. Czekamy na twoją opinię!

Powinniśmy także wspomnieć, że tego typu pisma jak PIT 36 również odnajdują się w specjalnych programach, które krok po kroku będą przeprowadzać nas przez ich wypełnianie.
Im więcej powiemy na ten temat, im lepsze mamy programy, tym większa będzie nadzieja, że uzupełnimy takie formularze bez popełniania błędów wymagających złożenia korekty.
24-02-09 16:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.