Innowacyjna usługa Ministerstwa Finansów znacząco ułatwia rozliczanie pitów

Wypełnianie pitu nigdy nie należało do miłych obowiązków. Jednak od paru lat istnieją najróżniejsze procedury, które znacząco owe zadania ułatwiają.


pracownicy
Oprawcowane przez: Green Office Engro
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Niepłodność - najświeższe strategie terapii

wędrówki
Oprawcowane przez: wasim muklashy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niepłodność dotyka coraz to sporzej małżeństw. Dzisiaj, kiedy tak głośno jest o metodzie in vitro, należałoby mieć pojęcie więcej o wszelkich najnowszych sposobach kuracji tej choroby cywilizacyjnej.


Niepokoić się można po roku systematycznego współżycia.


Jedną z nich na pewno jest możliwość rozliczania pitu poprzez Internet.


Podatnik
Oprawcowane przez: NCDOTcommunications
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli mozolimy się z wypełnianiem papierowego pitu i przysparza nam to trudności, a bliscy powtarzają wciąż rozlicz pit (zobacz wypełnienie pit) przez Internet, to może warto wziąć te słowa do serca. Jest to znakomity sposób na to, aby szybko załatwić te nieprzyjemne formalności. Istotne jest to, że składanie pitu poprzez Net pozwala na ominięcie uciążliwych tłumów w placówce pocztowej. Ponadto specjalny skrypt może być bardzo pomocny w obliczaniu za nas większości sum. Jeżeli zatem bliscy męczą nas mówiąc rozlicz pit przez Internet, rzetelnie omówione to może warto ich wysłuchać oraz uprościć sobie życie.


pfr
Oprawcowane przez: János Balázs
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W 2016 roku Ministerstwo Finansów udostępniło usługę wstępnie uzupełnionego zeznania podatkowego. Nosi ona nazwę PFR oraz odnosi się do pitów 38 oraz 37. Jest to niesłychanie innowacyjna usługa, która sprawia, iż praktycznie nasze zeznanie podatkowe jest uzupełnione przez urząd, a my dostajemy tylko gotowy formularz do sprawdzenia i przesłania. Naturalnie nie mamy obowiązku używania PFR - zobacz pfr. Jeśli nie chcemy tego, to zwyczajnie zignorujmy tę możliwość. Lepiej jednak się nad tym zastanowić, ponieważ jest to bardzo wygodne.


Ta procedura z pewnością pozwoli uniknąć wielu pomyłek, zwłaszcza literówek, które są zmorą bardzo wielu ludzi. Jeżeli nasz pit jest nieskomplikowany, to najpewniej wstępnie wypełnione formularze znacznie ułatwią nam życie i pozwolą oszczędzić czas.
19-08-31 18:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.