Urlop w Szczawnicy - dlaczego warto wyjechać w góry

Obecnie ludzie kładą coraz większy nacisk na zdrowy tryb życia. Właściwa dieta i aktywność fizyczna to sprawy, o które coraz więcej osób troszczy się na co dzień. Tego rodzaju swoista moda ma wpływ na rosnącą popularność różnego rodzaju sportów oraz na przykład turystyki górskiej. Ludzie coraz chętniej zamiast spędzać wakacje na leżeniu na plaży wybierają aktywny wypoczynek polegający między innymi na pieszych wędrówkach.


malowidło - wakacje
Oprawcowane przez: Harco Rutgers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Polskie góry są niezwykle popularne. Jednym z miast, które są bardzo pożądaną destynacją dla sympatyków górskich wędrówek jest z pewnością Szczawnica. Jest to miejscowość uzdrowiskowa, należąca do województwa małopolskiego, zlokalizowana w obrębie Beskidu Sądeckiego. Jeżeli naszym celem są górskie wędrówki i interesuje nas właśnie Szczawnica szlaki są tu niezwykle rozbudowane - . W sąsiedztwie znajduje się mnóstwo pięknych miejsc, do których zdecydowanie warto się udać. Jeżeli natomiast lubimy sporty wodne, np. kajakarstwo, także znajdziemy tu coś dla siebie, ponieważ Szczawnica posiada wieloletnią tradycję dotyczącą właśnie tego sportu. Dodatkowo znajduje się tu też stacja narciarska oraz ok. 4km tras o różnym stopniu trudności. Jest to idealne miejsce, na wyjazd podczas którego chcemy aktywnie spędzić czas.

Inną kwestią, która zachęca podróżnych do odwiedzania Szczawnicy jest bez wątpienia jej klimat. Jest to typowo górskie miasto, cechujące się charakterystyczną architekturą i krajobrazem. Wszechobecne drewniane domki oraz mostki sprawiają, iż przyjeżdżając z dużego miasta czujemy się tu jak w zupełnie innej rzeczywistości. Jeżeli chodzi o typowe góralskie domki Szczawnica jest w nie bardzo bogata - oferta. Jeżeli chcemy np. wynająć pokój w tego typu zabudowie, na pewno nie będziemy mieć problemu. Nawet świeżo stawiane domy są budowane w stylu charakterystycznym dla tego regionu, dzięki czemu mamy tu do czynienia z kontynuacją tradycji. Także baza gastronomiczna jest bardzo dobrze rozbudowana, oczywiście nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem miejsca które posiada w swojej ofercie typową górską kwaśnicę czy dania na bazie oscypka.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na przedstawiany temat, to kliknij tu - ta polecana treść posiada pokrewne tematy.

W zasadzie prawie wszystkie bary czy restauracje to także góralskie domki Szczawnica tym właśnie się cechuje, iż zdecydowana większość budynków usługowych przyjmuje charakterystyczną dla tego regionu formę.Jak widać Szczawnica posiada bardzo bogatą ofertę oraz dobrą infrastrukturę turystyczną. Dla osób, które preferują ruch i górski klimat, będzie to fantastyczne miejsce na wypoczynek praktycznie o każdej porze roku. Jeżeli wobec tego interesuje nas Szczawnica szlaki już na nas czekają!
19-03-27 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.