Jaki lektor j. angielskiego będzie idealnym nauczycielem dla naszego dzieciaka?

Za sformułowaniem dobry lektor niezwykle mało stoi. Lektor faktycznie musi być dobry dla nas i dla naszego dziecka. Jego perfekcyjne nastawienie warto osądzać nie wyłącznie przez pryzmat doświadczenia, lecz także pod kątem osobowości oraz podejścia do samego procesu kształcenia.


Lektor języka angielskiego powinien posiadać przygotowanie pedagogiczne i naturalnie niezwykle dobrze znać język angielski. W szkołach językowych pojawiają się przypadki, że możemy trafić na przekwalifikowanego nauczyciela, który wybITnym anglistą nie jest pomimo starań. Należałoby również zwracać uwagę na nastawienie takiego lektora do kształcenia oraz jego sposób komunikowania się z młodymi osobami. Lektor języka angielskiego powinien być profesjonalny, a najlepiej najlepszy dla naszego dzieciaka. Przy wyborze nauczyciela mogą pomóc opinie kursantów o danej szkole lingwistycznej i o lektorach w tamtym miejscu działających. Praca z native speakerem w czasie edukacji j. angielskiego zapewnia nauczanie za pośrednictwem procedury impresji językowej. Jeśli mówimy i słuchamy jedynie w j. obcym, to mamy szansę na łatwiejsze oswojenie się z tym językiem. Co bardzo ważne, także mamy możliwość wykształcenia właściwego akcentu. Jeśli nasze potomstwo jest małe, to tego typu technika może być skuteczniejsza niż praca z lektorem, dla jakiego j. angielski jest to drugi język.


Pozostałe artykuły

Jak prawidłowo rozliczyć PIT? Zobacz, jak nie narazić się na odpowiedzialność za nieprawidłowe wypełnienie deklaracji

działalność
Oprawcowane przez: Kārlis Dambrāns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wypełnienie zeznań podatkowych oczywiście dla mnóstwa osób jest prawdziwym koszmarem - zwłaszcza, że żyjemy w czasach, gdzie sporo osób jest zatrudnionych w oparciu o śmieciowe umowy, często pracując w kilku miejscach jednocześnie.


lektor języka angielskiego
Oprawcowane przez: vastateparksstaff
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli wybieramy lektora dla dziecka (zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem) większego, które prawidłowo jeszcze nie mówi w języku angielskim, to w takiej sytuacji należałoby zastanowić się czy będzie to idealny wybór. Brać trzeba pod uwagę fakt, że jeśli frustracja, która związana jest z całkowitym brakiem zrozumienia słów wypowiadanych przez lektora będzie znaczna, to w takiej sytuacji potomstwo może do nauki się zniechęcić.


Praca z native speakerem daje możliwość poznania języka angielskiego w najskuteczniejszym wydaniu, lecz także anglosaskiej kultury. Nie zawsze ci lektorzy, dla których język angielski jest kolejnym językiem są lektorami gorszymi.
23-09-06 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.