Co najbardziej korzystnie poznać na Kaszubach? Jakiego typu atrakcje tam na nas czekają? Co najlepiej wiedzieć?

Kaszuby to dość specyficzny obszar, bo od wielu wieków nie ma tu jednej stolicy. Istnieje aż 7 kandydatów do tego miana. Każde z nich prześciga się w zasługach dla kaszubskiej społeczności


. No ale nie ma co się dziwić, Kaszuby są rzeczywiście piękne, tak więc każdy pragnie być centrum tego piękna.


agroturystyka kaszuby
Oprawcowane przez: Jonathan Riley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co interesujące, oprócz tego, że nie ma wybranej stolicy, to nie ma też jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, skąd pochodzi nazwa “Kaszuby”. Dodatkowo bardzo trudno wskazać najlepiej granice tego typu regionu (agroturystyka na kaszubach). Nieważne, jaka jest stolica warto poznać parę miejsc, które na długo zapamiętamy. Przede wszystkim Tuchlin, w którym znajduje się zoo. Są tam egzotyczne zwierzaki, wielkie gady, jakie można potrzymać oraz pogłaskać. Jednak park to nie tylko zwierzęta, ponieważ jest tu bar, kino czy plac zabaw dla najmłodszych.


domek letniskowy
Zainspirowane przez: pixabay.com
Z pewnością udajmy się do miejsca, gdzie poznamy historię oraz kulturę Kaszub, do Muzeum Kaszubskiego we Wdzycach Kiszewskich. Znajdziemy w tamtym miejscu imponującej wielkości skansen z licznymi konstrukcjami chat kaszubskich, budynków dworskich czy kościołów. Jeżeli Kaszuby to również mniejsze mniej poznane miasta jak Bytów. Znajdziemy tam cudowny gotycki zamek krzyżacki, a w nim Muzeum Zachodniokaszubskie. W wielu salach na dwóch piętrach są ekspozycje pokazujące dawne życie na kaszubskiej wsi, wystawy historyczne i czasowe. Warta uwagi jest szczególnie wystawa kaszubskich artystów.


Pozostałe artykuły

Atrakcje turystyczne Krainy Tysiąca Jezior

Jezioro, Mazury
Oprawcowane przez: evoonia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obszar Warmii i Mazur nieraz nazywamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, jednak jest on w większym stopniu bogatszy w jeziora, aniżeli sugeruje to jego przydomek. Na terenie Krainy Tysięcy Jezior doliczono się z grubsza 2000 jezior. Ich charakterystyczne położenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie jedynej w swoim rodzaju przyrody sprawiły, że zrobiono tu kompleksowo wyposażony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie należy poświęcić dziesięć dni. Podkreślić należy fakt, że w regionie mieści się najogromniejsze polskie jezioro: Śniardwy.


Na koniec warto wybrać się do miejscowości Kluki, na koniec Kaszub. Dowiemy się tam bardzo dużo o dawnych Kaszubach. W sumie cała miejscowość Kluki została zamieniona w skansen, który nazywamy Muzeum Wsi Słowińskiej. W wakacje wielu turystów odwiedza Kaszuby, tak więc postarajmy się wcześniej o hotel - ciekawe propozycje. Można wybrać standardowy hotel, można jednak wynająć coś innego, gdyż jaka agroturystyka Kaszuby mają wiele do zaoferowania.
19-05-18 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.