Rowery są na pewno bardziej popularne, zwłaszcza w miastach. Na jakie rowery zwrócić uwagę?

Rowery znowu są bardzo popularne i to dobry znak, ponieważ przecież zyskuje na tym każdy z nas. Miasta są bardziej ciche, a jednocześnie mniej zanieczyszczone. To przede wszystkim wpływa również na nasze zdrowie, gdyż jazda na rowerze jest pomocna w zachowaniu odpowiedniej kondycji.


Tą popularność jesteśmy w stanie zauważyć przede wszystkim w dużych miastach, gdyż coraz więcej osób, nie tylko młodzież, wybiera jednoślad zamiast samochodu. Wybiera wtedy, kiedy jest tego rodzaju możliwość i nie musimy od razu odpalać pojazdu, aby podjechać tam, gdzie bez kłopotu i jakiegoś większego zmęczenia jesteśmy w stanie podjechać jednośladem. Coraz mocniej naszą przestrzeń miejską zalewają rowery, powstają punkty w jakich jesteśmy w stanie wypożyczyć rower, gdzie są rowery miejskie męskie i damskie. To z pewnością cieszy i nie jedynie ma to miejsce, gdy jest ciepło, bo ludzie potrafią jeździć przez cały rok.

Źródło informacji -


Bądź moralny dla kręgosłupa
Oprawcowane przez: Tempur
Zainspirowane przez: Tempur
Co ciekawe, razem z tą rowerową rewolucją pojawiają się najnowsze rodzaje rowerów, jakie swoim wyglądem upodabniają się do klasyki. Rewelacyjnym przykładem jest single speed - odnośnik. To powrót do klasycznej idei roweru, jaki nie ma żadnych przerzutek. To rower, jaki najbardziej sprawdza się w mieście, na nie za bardzo pofałdowanym terenie. W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność +takich rowerów, a to wszystko dzięki małej wadze jak i łatwości poruszania się na nich w każdym mieście.


Dość popularny jest też fixed gear (ostre koło), co oznacza rower bez wolnobiegu. W ostatnim czasie są bardzo często wybierane. Nie jest to jednakowoż rower dla wszystkich, jest bardziej wymagający. Nie można przestać pedałować, rowerzysta tak więc musi cały czas kręcić korbą. Zapoznanie się z taką techniką jazdy wymaga kondycji iumiejętności panowania nad rowerem podczas bardzo szybkiej jazdy.
18-06-22 02:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.