Jakiego rodzaju obowiązki musi wykonywać zatrudniony na stanowisku specjalista ds. rekrutacji?

Jakikolwiek posiadacz firmy, jaki zatrudnia jakichkolwiek członków personelu chce, żeby zatrudniani przez niego ludzie posiadali jak najlepsze kompetencje do wykonywania swojej pracy.
specjalista ds. rekrutacji
Oprawcowane przez: Brangwyn Jones
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Wspomniany prezes jest na ogół niestety zajęty innymi istotnymi sprawami niż nabór kolejnych członków personelu.


Dlatego też wielokrotnie zatrudnia do takich czynności fachowca, który w ramach swych służbowych obowiązków będzie m.in. dodawał anonse w prasie i w internecie, będzie też prowadził rozmowy kwalifikacyjne czy współpracował z Urzędami Pracy. Taki specjalista ds. rekrutacji będzie także kontaktować się z osobami, które odpowiedziały na umieszczoną na firmowej wITrynie www ofertę pracy. W ramach swoich obowiązków, wspomniany fachowiec może także przygotowywać testy (certyfikacja DiSC) kwalifikacyjne, jednak to jest w dużym stopniu zależne od formy działalności. Dla przykładu praca online mogłaby polegać na pisaniu różnych artykułów albo tworzeniu prac graficznych.


Zazwyczaj jednak taki specjalista ds. rekrutacji musi mieć wykształcenie wyższe o profilu podobnym do profilu spółki, w jakiej pracuje. Mógłby także posiadać odpowiednie doświadczenie na zbliżonym stanowisku. W granicach swych zadań, tego typu specjalista powinien również (w przypadku potrzeby) opracowywać listy kandydatów, opracowywać ich skrócone charakterystyki, prowadzić z nimi rozmowy bezpośrednie czy przez telefon.
Jest to niezwykle odpowiedzialna praca, ponieważ wymaga pewnej intuicji. W przypadku błędu oraz dobrania niewłaściwego kandydata, mogłoby to spowodować duże straty dla zatrudniającej go firmy.
23-10-03 08:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.