Dlaczego nie warto bać się preparatów i suplementów dla sportowców?

Znakomite postępy w czasie trenowania na siłowni to przede wszystkim zasługa właściwego treningu i zdrowego stylu jedzenia. Nieduża, aczkolwiek dostrzegalną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju odżywki dla sportowców, sprzedawane w sklepach w całej Polsce. Dużo osób ciągle obawia się tego rodzaju produktów, uważając je niestety za niebezpieczne anaboliki. A odżywki dla trenujących są zupełnie bezpiecznie dla człowieka, dlatego można je zamawiać i jeść bez lęku. Są one przeznaczone do naprawiania deficytów w jadłospisie oraz do wspomagania wysiłku.


suplementy aakg
Zainspirowane przez: fbb.pl
Głównym składnikiem żywieniowym dla pakującego na siłowni jest oczywiście białko (białka dla sportowców). Najlepszymi towarami spożywczymi, w których możemy znaleźć konieczne białko, są rozmaite mięsa, jajka oraz ryby. Bywa, że trenujący nie ma ochoty codziennie jeść takich potraw, wtedy wyjściem staje się białko w proszku. Produkowane jest ono zwykle z serwatki. Na sklepowych półkach można spotkać dziesiątki różnych typów takich preparatów. W sprzedaży znajduje się dużo smaków – można nabyć m.in. czekoladowy, waniliowy i pinacolada. Odżywki dla sportowców od różnych marek wyróżniają się zazwyczaj rozpuszczalnością i porcją białka.

Niezwykle przydatne dla aktywnego człowieka są produkty zawierające w składzie BCAA (bcaa). Ten skrót przetłumaczony to aminokwasy rozgałęzione, które są ważne dla mięśni.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeloguj zatem do następnego posta i sprawdź jakie dodatkowe źródło było naszą zachętą. Miłej lektury!

Ich naczelną robotą jest zabezpieczanie muskułów przed ich degradacją, co sprawia, że swoją wielka przydatność posiadają podczas tygodni na paleniu tłuszczu. Powinno się je spożywać przed, w trakcie i po sesji treningowej. W sprzedaży są sprzedawane pod postacią prochu (zazwyczaj z jakimś aromatem) oraz w formie pigułek.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej (http://maxhemp.pl/kontakt/) danych na innych stronach - znajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.Należy mieć na uwadze, że osoba, która ma małe doświadczenie z siłownią, nie musi sprawiać sobie od razu torby tego rodzaju suplementów. Na mocny start starcza smakowite białko w proszku, przez co prosto uzupełni się odpowiedni jadłospis. Artykuły takie jak kreatyna są stworzone dla bardziej doświadczonych ćwiczących.
20-04-10 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.