Czym się charakteryzują programy lojalnościowe i jak najlepiej je wdrożyć?

Programy lojalnościowe to narzędzie umożliwiające zdobyć nowych i zatrzymać dotychczasowych klientów. Są to długotrwałe akcje, więc nie powinniśmy spodziewać się efektu w ciągu miesiąca.
Jako że najczęściej nie potrzebują większych środków, programy lojalnościowe są często stosowane przez przedsiębiorstwa.

Jak dokładnie funkcjonuje program lojalnościowy?

Program lojalnościowy najczęściej opiera się na na kolekcjonowaniu punktów. Kupujący otrzymują często karty lojalnościowe, które mają ze sobą i za każdym razem gdy korzystają z usług, czy kupują towary danej firmy na kartę wbijane są punkty. Można też organizować to w inny sposób - kupujący mogą zbierać nalepki, paragony, elementy opakowania produktów - koncepcji jest wiele. tego typu wsparcie sprzedaży sprawdza się dobrze, programy lojalnościowe są atrakcyjne i warto je wykorzystywać w swojej firmie.

Nie tylko dla wielkich przedsiębiorstw
Program lojalnościowy
Zainspirowane przez: www.spiceupyourblog.com

Bywa, że ulegamy mylnemu wrażeniu, że program lojalnościowy to narzędzie, którego mogą używać tylko ogromne kombinaty. Najpewniej wrażenie to odnosimy dlatego że właśnie tam się z nimi zwykle stykamy. Sklepy spożywcze czy kawiarnia sieciowa - to tam oferowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, tańsze tankowanie czy dodatkowa kawa po nazbieraniu odpowiedniej liczby punktów czy pieczątek.

Może zaciekawią Cię także podobne witryny (https://sacher-cnc.com/pl/obrobka-cnc-wroclaw/) na opisywany temat? Jeśli tak, to zobacz je i zdobądź inne informacje na to zagadnienie.dobrze jest pamiętać, że nie tylko wielkie firmy mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, nieważne czy sprzedaje określone produkty, czy może usługi - może wykorzystać program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Istotne, by był mądrze przemyślany i zaprojektowany tak, by odpowiadał profilowi działalności.

Największa zaleta

Warto jest pamiętać o dużej zalecie programów lojalnościowych – utrzymujemy naszego klienta i zachęcamy go do kolejnych zakupów. Przedsiębiorstwo największe koszty ponosi przy zdobywaniu nowych klientów, toteż dobrze jest zainwestować, by zostali z nami. Konkurencja jest obecnie spora, toteż klient w każdym momencie może zdecydować się na usługi konkurencji. Niskie koszty prowadzenia programów lojalnościowych efektywnie wpływają na utrzymanie pozytywne bilansu przedsiębiorstwa. A pamiętajmy że są to zwyczajnie programy ciekawe dla konsumenta – ludzie lubią przeglądać katalog nagród, kolekcjonować punkty i otrzymywać prezenty. Przez to też pozytywniej kojarzą naszą firmę.
Zainspirowane przez: Bonus Club
Oprawcowane przez: S.D.
23-06-21 11:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.