Organizacja obozów konnych dla pasjonatów jazdy konnej

Każdy obóz jeździecki przeznaczony jest dla osób lubiących jazdę konną. Te osoby potrafią podczas pobytu na obozie cieszyć się samą jazdą konną, a jednocześnie kontaktować z innymi pasjonatami jazdy konnej. Dzięki temu mogą nawiązywać nowe przyjaźnie i znajomości, które pozwolą im później na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.


Naturalnie jazda konna pozwala również przebywać na świeżym powietrzu i rozwijać umiejętności sportowe co sprawia, że jest polecana wszystkim ludziom chcącym w przyszłości zawodowo zajmować się końmi i zmagającym się z chorobami układu nerwowego lub wymagającym rehabilitacji neurologicznej.
konne]


morze
Oprawcowane przez: Federica Di Fiore
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


obozy konne
Oprawcowane przez: cff 5_3
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Trzeba przyznać, iż kontakt z końmi pomaga szczególnie dzieciom, które z względu swojej choroby przeżywają jakieś problemów w kontaktach z otoczeniem i nie chcą zaufać żadnym nieznanym sobie osobom i zwierzętom. Jednak warto wyszkolone konie (zobacz ofertę na polski koń szlachetny półkrwi) są bardzo spokojne i mogą nawiązywać bardzo bliski kontakt z człowiekiem stając się jego prawdziwymi przyjaciółmi. Będzie to bardzo ważne, ponieważ jazda konna opiera się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu pomiędzy człowiekiem a koniem - obóz jeździecki.


Dobrze zorganizowany obóz jeździecki zezwala na naukę jazdy konnej przez także szczególnie opornych uczniów.

Jeżeli zainteresował Cię opisany zagadnienie, odwiedź serwis (https://www.coraltravel.pl/), gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoją wiedzę!

Spokojny koń potrafi najpierw przekonać kursantów, iż nie powinny się niczego obawiać, bowiem nie zrobi on im żadnej krzywdy. Poza takim potrafi spokojnie spacerować pod kontrolą instruktora po wybranym przez niego terenie i nie zaskakiwać niczym osoby pierwszy raz na nim siedzącej. Naturalnie taka osoba także musi uważać na to, żeby konia niczym nie spłoszyć i nie wystraszyć, jednak w wypadku wyszkolonego konia jest o to naprawdę niezwykle trudno. Po pewnym okresie instruktor jest mógł pozwolić swojemu kursantowi na samodzielną jazdę na znacznie większych odległościach - obozy konne.
Natomiast osoby dobrze obeznane z końmi będą mogły po prostu zabierać konie na jakieś dłuższe wycieczki po okolicy. Dlatego nowoczesne obozy jeździeckie są w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie właściwie wszelkich ludzi do nich przyjeżdżających.
20-09-06 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.