Urlop w USA oraz Tajlandii - co powinno się zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na wczasy, naturalnie już uprzednio przygotowujemy sobie listę ciekawych miejsc oraz zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odnajdziemy wiele ciekawych miast, pięknych zabytków i intrygujących miejsc, które należałoby zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie pełnych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej kłopotliwe, wobec tego warto dowiedzieć się które najważniejsze i najciekawsze miejsca potrzebnie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA wskazane jest rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to wcale nie śpi, natomiast Manhattan przyciąga rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku znajdziemy dużo ogromnie starych budynków, jakie zachwycą nas swoją szczególną architekturą. Interesującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) postawiona w 1878 roku i zachwycająca stylem neogotyckim.[
nowy jork
Zainspirowane przez: pixabay
Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest rzecz jasna Statua Wolności mierząca 40 metrów, i także dwa drapacze chmur znajdujące się w sercu Manhattanu - Chrysler Building i Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, jaką także wskazane jest odwiedzić, lecąc do USA możemy również zahaczyć o Waszyngton. Słynnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest też Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w przecudowne zabytki, malownicze miejsca iatrakcyjną historię. Dużo zabytków w Tajlandii zostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, pożądane byłoby zobaczyć - strona - miasto Ayutthaya, w jakim można podziwiać resztki kilku świątyń i pałacu królewskiego. Kiedyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu. Mimo, iż do tej pory nie odzyskało swojej świetności, naturalnie pożądane byłoby je zwiedzić - zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Sporą popularnością pośród turystów cieszą stajlandia wakacjeerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.


Pozostałe artykuły

Wczasy w Chorwacji na pewno okażą się niezwykłe oraz niezapomniane

chorwacja
Oprawcowane przez: dijey bobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dla mnóstwa ludzi podróżowanie jest sposobem na życie, nie mogą sobie oni wyobrazić roku bez wyjazdu na jakiekolwiek ferie. Obecnie każdy człowiek ma szansę pojechania na zagraniczny wyjazd.Oczywistym jest, iż Morze Bałtyckie jest piękne i da się tam przyjemnie spędzić czas. Niestety często się przydarza, iż pogoda płata nam figle. Nikt nie chce wyruszyć na wakacje tylko po to, aby cały tydzień siedzieć w hotelowym pokoju. W związku z tym już dzisiaj warto zastanowić się, jak zaplanować przyszłoroczny urlop.

Zajmują one aż 600 tysięcy hektarów i można w nich zobaczyć faktycznie sporo znakomitych roślin i zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła i bawołów, to zaledwie parę atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.
19-11-14 14:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.