Urlop w USA oraz Tajlandii - co powinno się zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na wczasy, naturalnie już uprzednio przygotowujemy sobie listę ciekawych miejsc oraz zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odnajdziemy wiele ciekawych miast, pięknych zabytków i intrygujących miejsc, które należałoby zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie pełnych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej kłopotliwe, wobec tego warto dowiedzieć się które najważniejsze i najciekawsze miejsca potrzebnie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA wskazane jest rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to wcale nie śpi, natomiast Manhattan przyciąga rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku znajdziemy dużo ogromnie starych budynków, jakie zachwycą nas swoją szczególną architekturą. Interesującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) postawiona w 1878 roku i zachwycająca stylem neogotyckim.[
nowy jork
Zainspirowane przez: pixabay
Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest rzecz jasna Statua Wolności mierząca 40 metrów, i także dwa drapacze chmur znajdujące się w sercu Manhattanu - Chrysler Building i Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, jaką także wskazane jest odwiedzić, lecąc do USA możemy również zahaczyć o Waszyngton. Słynnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest też Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w przecudowne zabytki, malownicze miejsca iatrakcyjną historię. Dużo zabytków w Tajlandii zostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, pożądane byłoby zobaczyć - strona - miasto Ayutthaya, w jakim można podziwiać resztki kilku świątyń i pałacu królewskiego. Kiedyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu. Mimo, iż do tej pory nie odzyskało swojej świetności, naturalnie pożądane byłoby je zwiedzić - zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Sporą popularnością pośród turystów cieszą stajlandia wakacjeerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.


Pozostałe artykuły

Wczasy w Chorwacji na pewno okażą się niezwykłe oraz niezapomniane

chorwacja
Oprawcowane przez: dijey bobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dla wielu ludzi podróżowanie bywa sposobem na życie, nie mogą sobie oni wyimaginować roku bez wyjazdu na jakiekolwiek ferie. W tym momencie każdy człowiek ma opcję pojechania na zagraniczny urlop.Ewidentnym jest, że Morze Bałtyckie jest ładne i można tam rozkosznie spędzić czas. Na nieszczęście często się przydarza, iż aura płata nam figle. Nikt nie chciałby wyruszyć na wczasy tylko po to, by cały tydzień siedzieć w hostelowym pokoju. W związku z tym już dzisiaj powinnyśmy rozważyć to, jak zaplanować przyszłoroczny wyjazd.

Zajmują one aż 600 tysięcy hektarów i można w nich zobaczyć faktycznie sporo znakomitych roślin i zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła i bawołów, to zaledwie parę atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.
19-11-14 14:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.