Suplementy dla sportowców

Wylewanie siódmych potów na siłowni jest coraz popularniejsze. Nic dziwnego, w końcu nic tak efektywnie nie spala tkanki tłuszczowej, jak solidny trening z wolnymi ciężarami. I nic tak efektywnie nie zachęca organizmu do budowania wydatniejszej muskulatury. Ale porządna sesja treningowa to nie wszystko – niezbędne jest również właściwe odżywianie. Jadłospis ćwiczącego musi być dokładnie dopracowany, nie można stawiać na intuicję
.
ćwiczenia na siłowni
Oprawcowane przez: Gary Bembridge
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny każdy, kto zamierza zrzucić trochę tłuszczu bądź dochrapać się estetycznych mięśni, musi rozsądnie ułożyć sobie jadłospis. Powinno się zrezygnować z wysoko przetworzonych wyrobów spożywczych i postawić na kasze, ryż i chude mięso.

Pozostałe artykuły

Trening do triathlonu trzeba zainicjować jak najszybciej

Maraton
Oprawcowane przez: Dave Wright
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli pragniemy brać udział w jakichś zmaganiach, to pragniemy się jak najwspanialej do nich przyszykować, tak aby uzyskać jak najlepsze miejsce. Niesamowicie trudnymi zawodami okazują się być te, które łączą ze sobą biegi, pływanie oraz jazdę na rowerze, gdyż tu musimy się pochwalić nie tylko wspaniałą kondycją, ale również właściwym wzmocnieniem właściwie wszystkich elementów ciała.


W jadłospisie siłacza musi być ujęta potężna dawka białka, niezbędnego do wzmocnienia mięśni. Należy pamiętać, że polecana dawka protein dla osoby ćwiczącej jest o wiele większa od tej, którą zaleca się osobom nie uprawiających sportu.

Następnym istotnym aspektem, o którym musi wiedzieć każdy ćwiczący, jest odpowiednia suplementacja.Jeśli twoim naczelnym motywem, dla którego zacząłeś uczęszczać na siłownię jest zlikwidowanej nieestetycznej tkanki tłuszczowej, powinieneś zakupić aminokwasy.

Mając w jadłospisie spory deficyt kalorii (co jest potrzebne do likwidacji tłuszczu), wystawiasz swoje mięśnie na spalenie, dlatego rozsądnie jest przed sesją treningową zjeść aminokwasy BCAA, które są kluczowe dla ludzkich mięśni. O ile chcesz dostać pewność, że twoje mięśnie są kompletnie zabezpieczenie, weź znaczną dozę BCAA także po sfinalizowanym wysiłku. Suplement ten jest przydatny także dla tych ćwiczących, którzy wykonują intensywne HIIT.

Interesującym produktem dla aspirujących kulturystów jest arginina. To związek, którego branie powoduje, że do naszych muskułów dociera więcej związków odżywczych. Wspomaga to tak zwaną „pompę” – każdy ćwiczący kojarzy, o co chodzi. Przez dłuższy czas po ćwiczeniach muskuły są zwiększone od krwi, co jest fajnym efektem.
19-04-03 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.