W jaki sposób wyekwipować salon w bloku?

Mieszkanko w bloku często łączy się z malutkimi, trudnymi do zagospodarowania przestrzeniami. W ogóle jednakże nie musi tak być, wystarczy tylko troszeczkę wyobraźni, ażeby zmienić nasze nie zawsze wielkie M w przestronne wnętrze.
konferencja
Oprawcowane przez: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Sprzyjają temu tak trendy popularyzujące powierzchnie otwarte, jak także sam rynek nieruchomości proponujący zoptymalizowane pod względem eksploatacji mieszkania, a więc takie w jakich strefa dzienna jest całkiem zintegrowana. Rozwiązania owe pozwalają nawet w niedużym pomieszczeniu radować się wolną powierzchnią. Jeśli tylko ergonomicznie ją spożytkujemy, rezultaty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.


Krakow
Oprawcowane przez: Pawel Loj
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zacznijmy od ścian. Ich kolor znamiennie wpłynie na wizualny odbiór naszej dziennej przestrzeni. W apartamentach, zwłaszcza tych o niedużym metrażu preferowana jest pastelowa kolorystyka, jaka wizualnie powiększa przestrzeń. Biele, brązy jak też tak modne w tym sezonie szarości sprawdzą się w owej roli doskonale. Jeżeli jednakże lubimy intensywne barwy, postawmy na wyeksponowanie ich na jednej ścianie. Do jej dekoracji możemy też użyć materiałów naturalnych - jak kamień czy cegła. Dodatkowym trikiem wizualnie powiększającym przestrzeń będzie kremowa tapeta o połyskliwym wykończeniu. Wspaniale odbije ona światło. Nie zapomnijmy także o kanapie. Mimo pozorów w niedużych salonach lepiej się sprawdzą naroża, aniżeli tradycyjne zestawy. Wypoczynki narożne są bowiem nie tylko modne, ale także bardzo praktyczne.
Na dodatek zapewniają tyle samo miejsc siedzących co zestaw wypoczynkowy, a modele z funkcją snu oferują przestrzeń jednakową jak średniej wielkości łoże w sypialni oraz doskonały wypoczynek.
17-12-04 11:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.