Fajnie jest posiadać zainteresowanie - hobby może dodać skrzydeł i przynosić szczęście - może być to dla przykładu trekking w górach

Jeśli kochamy góry, to na pewno często tam się wybieramy. Nie ważna jest wówczas pogoda. Zimą pewnie bardziej stawiamy na narty, a latem na trekking.




Chociaż nie jest to zasada. Bywają również tacy, którzy po górach chodzą nawet wówczas, gdy pada śnieg.


samolot
Oprawcowane przez: ERIC SALARD
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


studenci
Oprawcowane przez: Beata Augustyniak
Zainspirowane przez: abcslubu.pl


samochód marki ford F150
Oprawcowane przez: Yanki01
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Każdy, kto uprawia wędrówki dość często, wie, że podstawą jest profesjonalny sprzęt. I nawet nie rzecz w tym, by był to wygodny plecak czy ciepły sweter, choć one także są niebywale ważne. Jednak, każdy miłośnik górskich wędrówek wie, że profesjonalne buty górskie to podstawa. Jeśli powinniśmy dla przykładu przejść 10 km albo nawet więcej, to nie możemy nabawić się otarć. Tym bardziej, że kolejnego dnia będziemy przeżywać całkowity koszmar. Będzie nas bolał każdy krok i droga będzie najnormalniej w świecie udręką. Zatem buty powinny być najlepszej jakości. Muszą być nieprzemakalne, gdyż w górach często jesteśmy zmuszeni przechodzić przez rzeczki lub po prostu leje. Jednak, z drugiej strony, tworzywo powinno dawać możliwość stopom oddychanie. Dzięki temu noga nie będzie się tak pocić. To bardzo istotne przy długich wyprawach. Buty muszą sięgać za kostkę, żeby ochraniać ją przed ewentualnym skręceniem. Wszakże w górach nie ma prostych chodników. Szlaki bywają kamieniste i stopa czasami może się ześlizgnąć albo przekręcić. Podeszwa musi być antypoślizgowa.




To niezwykle ważne, ponieważ często przyjdzie nam stąpać po mokrych kamieniach, które są niezwykle śliskie. Masa firm sprzedaje modele damskie i męskie w przeróżnych kolorach, więc jest w czym wybierać.
17-12-04 10:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.