Remedium podróży powietrznej

Nasz przewodnik podpowie, jak odpowiednio przygotować się, by podróż przebiegła komfortowo a także bez kłopotów. Przede wszystkim u osób, dla których będzie to pierwszy lot , zaś jedynym towarzyszem będzie niepokój.

pilot
Oprawcowane przez: Tekniska museet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aeroplan może służyć jako jeden z wygodnych, szybkich oraz - jak pokazują badania - bezpiecznych środków podróżowania. Dzięki niemu zaoszczędzisz wiele czasu i szybko przybędziesz do określonego celu.

Dla poniektórych transport powietrzny to codzienność. Inni latają kiedy niekiedy. Lecz są także tacy, którzy podróż płatowcem mają dopiero przed sobą. Kiedy wyjazd masz już zaplanowany, udało ci się zająć oraz nabyć bilet na wybrany lot, zostaje rozpocząć pakować walizki. Zarówno loty po Polsce, jak i do innych państw wymagają od nas niedużego zaangażowania. Przede wszystkim przyszykuj bilet i potrzebne aktualne dokumenty tożsamości nieodzowne podczas odprawy na lotnisku (paszport, dowód osobisty) a także ewentualnie inne potrzebne poświadczenia (wiza, świadectwo szczepień).

Powinno się wcześniej sprawdzić, które poświadczenia wymagane są w konkretnym kraju. Do państw Wspólnoty Europejskiej, wystarczy jedynie dowód osobisty. Jeżeli zamierzamy polecieć poza kraje Wspólnoty, musimy posiadać ważny paszport a także ważną wizę tranzytową albo wjazdową. W przeciwnym razie funkcjonariusze straży granicznej nie pozwolą na przekroczenie granicy . Najlepiej bilet, paszport itp. zapakuj razem, w jednym miejscu, ażeby zawsze mieć wszystko pod ręką.

Pozostałe artykuły

Potrzebujesz transportu, musisz dostarczyć sporą liczbę osób w konkretne miejsce – zobacz, jak to uczynić

autokar
Oprawcowane przez: Graham Richardson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Choć w tej chwili prawie każdy obywatel Rzeczypospolitej ma samochód (to już nie czasy PRL-u, kiedy posiadanie Fiata 126p było czymś wyjątkowym), zdarzają się chwile, w których to nie wystarcza. Kiedy 5 foteli to za mało. Gdy potrzebuje się samochodu większego, które będzie mogło zabrać kilka lub kilkanaście osób. Co wtedy zrobić?


Uważnie i dokładnie zapakuj bagaż podręczny i bagaż główny. Cenne rzeczy bądź te, które podatne są na uszkodzenia, możesz spakować wraz z bagażem podręcznym. Jak w każdym środku transportu, także w samolocie może nas dosięgnąć choroba lokomocyjna, toteż warto przed wyjazdem zjeść lekki posiłek. Do torebki weź farmaceutyki na chorobę lokomocyjną i inne dolegliwości.

lotnisko
Oprawcowane przez: Rob Faulkner
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Teraz możesz udać się na aerodrom. Zdołasz dostać się tam środkami łączności miejskiej, taxi (tanie taxi dla firm) lub własnym samochodem i zostawić go na specjalnym parkingu - ciekawa strona. Odprawy nie warto odkładać na ostatni moment. Optymalny czas to blisko dwie godziny przed wylotem. Dokładne informacje tyczące się czasu podróży poda ci biuro podróży albo linia lotnicza sprzedająca bilet.
20-05-17 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.