Jak przekonać dzieci do czynnego uprawiania sportów. Praktyczne rady dla zapracowanych opiekunów

Doskonale znane maksymy przypominają, że trzeba od najmłodszych lat uczyć latorośle dobrych nawyków, tak tych żywieniowych, jak i mnóstwa innych. Specjaliści podzielają tę opinię, stąd już od dziś warto zachęcać i przedszkolaków, i nastolatków do uprawiania sportów.

obrazek - sport
Oprawcowane przez: ㄚ亮
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
sport - marina
Oprawcowane przez: ㄚ亮
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś zaciekawiona i chcesz zająć swoją pociechę bardziej aktywnymi czynnościami, trafiłaś na idealny. Nie tak dawno temu do łask powróciły hulajnogi trójkołowe, pewnie każda z was wspomina z czasów swego dzieciństwa. Hulajnogi będą odpowiednie dla tych pociech, które są za małe, żeby prowadzić samodzielnie rower. Oprócz tego, hulajnoga - www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe jest dużo tańsza od nawet najtańszego roweru oraz o wiele lżejsza, przez co jest komfortowa w transporcie. Każda matka potwierdzi, że spakowanie rowerka dziecięcego do bagażnika samochodu jest uciążliwe, a z hulajnogą nie ma miejsca, gdyż można ją położyć nawet na podłodze w aucie. Dla starszych dzieci zalecamy nabyć bardziej wymagających sprzętów. Idealnie sprawdzą się rolki regulowane. Każda matka zdaje sobie sprawę, iż długość stopy dziecka bardzo szybko się zmienia, dlatego wybór rolek z wmontowaną regulacją to niesamowicie trafny zakup. Te rolki będą służyć naszemu dziecku lata. Ponadto nasza pociecha nauczy się utrzymywania równowagi ciała i wzmocni mięśnie kończyn. Lecz jeśli chcesz włączyć się do zabawy z dzieckiem, co więcej masz własny trawnik, możesz pozwolić sobie na zakup siatki do badmintona. Nie masz powodu do zmartwień, ponieważ rakieta do badmintona jest o wiele lżejsza od jej „siostry” rakiety tenisowej. Dlatego gra rakietą do badmintona jest bezpieczniejsza dla dziecka, ponieważ nie istnieje ryzyko, iż przy niewłaściwym wybiciu lotki rakietką stawy ulegną urazom. Badminton - zapoznaj się z cenom badminton Wrocław -> matchpoint.com.pl/oferta/badminton/ - jest dobrym sposobem na spędzenie czasu wspólnie całą rodziną, co pomoże wzmocnić relacje rodzinne. Natomiast jeżeli jesteś pracującą kobietą możesz wysłać swoją pociechę na wszelkiego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Obecnie najintensywniejszym zainteresowaniem cieszą się: szkoły tańca, kluby wspinaczkowe, pływactwo, piłka nożna i jak najbardziej nauka gry na gitarze i sztuki walki.

Pozostałe artykuły

Osprzęt na wyprawę pieszą lub rowerową

góry2
Zainspirowane przez: www.morguefile.com
Nadchodzą dużymi krokami mniej chłodne tygodnie, w czasie których, jeszcze przed startem wakacji, mnóstwo ludzi wybiera się na piesze i rowerowe podróże. Stanowi to dość dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie urlopu, zanim na trasach górskich, polach namiotowych i w noclegowniach pojawi się sto tysięcy turystów – jednak potrzeba do tego siły charakteru i fizycznej kondycji, a na pewno solidnego stanu zdrowia.


Jazda na wrotkach
Oprawcowane przez: Jason Hullinger
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo ważną kwestią jest dawanie przykładu, rzecz jasna dobrego, który podobno idzie z góry. Jeżeli mama w młodości miała łyżwy figurowe i niedzielne przedpołudnia spędzała na miejskim lodowisku, a dzisiaj ogląda brazylijskie seriale, to trudno, aby córka zechciała oderwać się od Facebooka. W poszukiwaniu interesujących pomysłów warto przejrzeć ofertę powiatowego emdeku i sprawdzić, jakie warsztaty są obecnie dostępne - na pewno kurs tańca jest doskonałą alternatywą dla gry na komputerze. Najistotniejsze jest to, aby i łyżwy figurowe, i rolki lub rowery były jak najczęściej wykorzystywane, a wtedy nastolatek nie będzie za długo siedział przed monitorem komputera. Więcej na stronie republika sportu.
O zaletach wynikających z regularnych ćwiczeń słyszy się na tyle często, że takie zaczynają brzmieć jak frazesy. Stąd rozsądniej nie skupiać się na analizowaniu prawdziwości takich sądów, tylko zastanowić się, jak zachęcić rodzinę do aktywnego uprawiania sportów i w taki sposób zadbać o kondycję najbliższych.
18-10-21 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.