Kierunek Warmia i Mazury, czyli jak zaplanować wakacje w krainie wielkich jezior

Długo oczekiwane wakacje to dobry pretekst do tego, aby zwiedzić północno-wschodnią część Polski, czyli województwo warmińsko-mazurskie, inaczej zwane krainą tysiąca jezior. W rzeczywistości, na Pojezierzu Mazurskim jezior jest dużo więcej. Lecz co warto zobaczyć, gdzie pojechać?
Jezioro, Mazury
Oprawcowane przez: evoonia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na pewno ogromna liczba zbiorników wodnych wabi dużą liczbę zwolenników wypoczynku nad wodą oraz miłośników sportów wodnych. Oprócz jezior, w tym regionie naszego kraju możemy znaleźć również inne atrakcje godne zwiedzenia. Turystyka stanowi prężną gałąź gospodarki regionu i jest dość rozwinięta, więc każdy znajdzie ofertę dla siebie. Dla osób preferujących wypoczynek na łonie natury, można zaproponować aby zatrzymały się w małej miejscowości nieobleganej przez wczasowiczów. W ten sposób lepiej będą mogły obcować z naturą, a zarazem bliżej poznać lokalne tradycje i kulturę ludową.

Pozostałe artykuły

Kiedy zastanawiasz się, gdzie najlepiej pojechać na wakacje, weź pod uwagę wyprawę w polskie góry

góry
Oprawcowane przez: Matt Kowal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli zastanawiasz się, gdzie najlepiej wyjechać na urlop, być może dobrze rozważyć wyprawę w polskie góry. Wielce popularną miejscowością turystyczna stał się ostatnio Zieleniec. Jest to część Dusznik-Zdroju, jednak wiele osób traktuje Zieleniec jak zupełnie osobną miejscowość. Co można zaplanować w Zieleńcu? Praktycznie wszystko. Gigantyczną zaletą tej miejscowości wypoczynkowej jest fakt, że można się tam rewelacyjnie bawić zarówno w lecie jak i zimą.


W regionie znajduje się moc atrakcji. To właśnie tam znajduje się niewielka wieś Grunwald znana każdemu rodakowi z historycznej bitwy, w której to w 1410 r. wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków. Jest to niebywała atrakcja dla amatorów rycerstwa, szczególnie 15 lipca w czasie corocznej inscenizacji bitwy, na której pojawiają się liczne bractwa rycerskie nie tylko z Polski, ale także zagraniczne. Na miłośników trochę bardziej współczesnych nam militariów czeka tak zwany Woflsschanze, czyli kwatera główna Hitlera. Sukces naszego wyjazdu w znacznej mierze zależy od porządnego hotelu . Planując wakacje trzeba przeprowadzić mały rekonesans.

hotel
Oprawcowane przez: Elsie Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wpiszmy do wyszukiwarki hasła: „hotel Olsztyn” albo „hotele Olsztyn”. Za pomocą tego sprawdzimy, jakie oferty są najlepsze. Dzięki frazie „Hotel Olsztyn” będziemy mogli porównać ze sobą koszty oraz komfort pokoi. Jeśli nie znajdziemy propozycji, które spełni nasze oczekiwania, wpiszmy do internetu hasło: „hotele Olsztyn”. Powinno wyświetlić się o wiele więcej ciekawych ofert. Poważnie przeanalizujmy każdą z nich. Jeżeli jedziemy na wakacje z maluchami, wówczas musimy zadać o to, aby hotel (http://www.hotelikwarmia.pl/) posiadał atrakcje dla najmłodszych, np. plac zabaw, zjeżdżalnie, trampolinę, etc. W przypadku, kiedy zależy nam na pełnym relaksie, zdecydujmy się na SPA. Natomiast jeśli chcemy odwiedzić okoliczne kluby lub dyskoteki, postawmy na hotel (https://coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALBATROS-AQUA-PARK-RESORT/19941/40-260832-24FF.html) w środku miasta. Pamiętajmy o tym, że na wakacje najczęściej możemy sobie pozwolić raz w roku. Wszystko zatem powinno być idealne!
18-10-21 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.