Do oszczędzania namawiają nas nie tylko reklamy w radiu. Eksperci na łamach gazet piszą o zaletach, jakie wynikają z oszczędzania. W końcu korzystniej odłożyć nieco banknotów, chociażby do skarpetki, niż zaciągnąć kredyt, a potem spłacać go z odsetkami. Banki prześcigają się teraz w ofertach, dzięki którym przeciętny Kowalski może odłożyć trochę grosza na nową mikrofalówkę bądź po prostu na czarną godzinę.
Oprawcowane przez: tec_estromberg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najbardziej popularnym sposobem na oszczędzanie bywają
lokaty. Pewnym ich mankamentem jest to, że środki muszą odleżeć na koncie co najmniej parę miesięcy, żeby przynieść jakikolwiek zysk. W przypadku małego wkładu zarobione w ten sposób sumy nie będą jednak wygórowane. A i samo oprocentowanie jest śmiesznie małe. Stąd sporo osób decyduje się na inne formy pomnażania swojego wynagrodzenia. Emisja obligacji skarbowych bywa jednym z zadań, jakie założyło sobie polskie Ministerstwo Finansów. Taka forma oszczędzania pozostaje bezpieczna dla klientów, bo ryzyko straty zainwestowanych środków bywa naprawdę znikome, a
profity są bardziej spore niż te uzyskane z lokat.
Obligacje skarbowe można nabyć nie tylko w placówce bankowej, lecz również nie wychodząc z mieszkania. Wystarczy komputer z podłączeniem do internetu bądź telefon z właściwą aplikacją.
Niezbędny będzie Ci link do artykułu (
http://www.studioprinter.pl/reklama-swietlna/)? Nie zamartwiaj się. W naszym nowym tekście znajdziesz to, czego szukasz. Zapraszamy!
Dla tych bardziej doświadczonych i obeznanych w zagadnieniach giełdowych przeznaczona jest oferta obligacji korporacyjnych. W tym przypadku można zarobić więcej, ale pozornie łatwy biznes ma swoją cenę, ponieważ takiego typu obligacje pozostają gwarantowane nie przez skarb państwa, lecz przez prywatnych przedsiębiorców, którzy reprezentują konkretną firmę. W tej sytuacji emisja obligacji jest i dla nich korzystna, lecz nabywający je klient jest zmuszony liczyć się tak ze sporym zyskiem, jak i również wielką stratą.