Czemu korzystnie pojechać do Szklarskiej Poręby? Co jest tam interesującego, jak można wspaniale spędzić wolny czas?

Szukasz miejsca na relaks? Czemu nie Szklarska Poręba? To ulokowana w dolinie rzeki Kamiennej, na wysokości 440-886 metrów n.p.m. miejscowość. Nad miastem Szrenica, znajdująca się aż na wysokości 1362 metrów n.p.m. Szklarska Poręba została włączona do Polski w 1945 roku, zaś jej dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec. W 1959 roku Szklarska doczekała się praw miejskich.

Szklarska Poręba to najpotężniejsza stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku. Jest znana i doceniana od połowy XIX wieku. Klimatyczne czynniki tego miejsca są unikatowe, często porównywane do klimatu miasteczek w Alpach, które są położone na wysokości aż 2000 m n.p.m. Systematycznie odkrywają to ludzie, którzy zazwyczaj pojawiają się tam na obozach kondycyjnych. Trudno się dziwić, bo wokół tego miejsca wytyczono już niemal 200 kilometrów tras do jazdy rowerem o różnym stopniu zaawansowania. Nic więc dziwnego że każdy zdobędzie tu swoją trasę: amatorzy, sportowcy, a szczególnie całe rodziny.
SPA
Oprawcowane przez: Alexander Synaptic
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Jakie buty do tenisa wybrać i na co należałoby zwrócić uwagę przed kupieniem?

gra w tenisa
Oprawcowane przez: Tatiana
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybierając sprzęt do gry w tenisa na pewno przede wszystkim zwracamy uwagę na rakietę tenisową. Wybór rakiety tenisowej zapewne jest najistotniejszym elementem całej gry w tenisa, chociaż nie można zapominać także o pozostałych rzeczach, takich jak choćby obuwie do tenisa. Wybór odpowiedniego obuwia częstokroć umyka wielu osobom, jednak wyśmienite buty tenisowe mają niezmiernie duże znaczenie w całej grze. Jakie więc buty tenisowe wybrać i na co powinno się zwrócić uwagę przed ich zakupem?


szklarska Poręba to również wspaniały punkt zbiórki wycieczek w głąb polskich i czeskich gór. Miasto jest zwłaszcza centrum sportów zimowych, a to dlatego, że śnieg leży tu zazwyczaj przez 110 dni w roku. Ośrodkiem zjazdów narciarskich jest masyw Szrenicy, z kolei w Górach Izerskich, w okolicach Jakuszyc, dominują narciarscy biegacze. Jakuszyce, czyli najwyżej leżąca część Szklarskiej Poręby (patrz), ma najlepsze w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego. Łącznie jest ich niemal sto pięćdziesiąt kilometrów. W tym miejscu rok w rok organizowana jest największa masowa impreza w Polsce, nazywana Bieg Piastów.

Szklarska czeka na turystów każdego miesiąca niezależnie od pory roku. Zawsze można odnaleźć tu coś co będzie nam w pełni odpowiadać. W zimę w pełni korzystać ze sportów zimowych, na jesień zobaczyć, jak przyroda zapada w sen.

Przejdź na stronę autora - tam znajdziesz wiele interesujących treści, które rozszerzą Twoją wiedzę na powyższy nowy temat.

Na wiosnę mamy możliwość dostrzegania, jak wszystko zaczyna znów żyć, z kolei w czasie lata odczujemy ciepło, ale nie upał, jak to bywa w naszych wielkich metropoliach z betonu. Szukasz najlepszego noclegu? Dobrze gdy skorzystasz z pomocy wyszukiwarki. Najlepsze frazy to: szklarska poręba spa, hotel Szklarska Poręba, szklarska poręba hotele spa. Autor
21-04-29 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.