Czemu korzystnie pojechać do Szklarskiej Poręby? Co jest tam interesującego, jak można wspaniale spędzić wolny czas?

Szukasz miejsca na relaks? Czemu nie Szklarska Poręba? To ulokowana w dolinie rzeki Kamiennej, na wysokości 440-886 metrów n.p.m. miejscowość. Nad miastem Szrenica, znajdująca się aż na wysokości 1362 metrów n.p.m. Szklarska Poręba została włączona do Polski w 1945 roku, zaś jej dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec. W 1959 roku Szklarska doczekała się praw miejskich.

Szklarska (www.trzysosny.eu/) Poręba to najpotężniejsza stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku. Jest znana i doceniana od połowy XIX wieku. Klimatyczne czynniki tego miejsca są unikatowe, często porównywane do klimatu miasteczek w Alpach, które są położone na wysokości aż 2000 m n.p.m.

Czy zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej domki nad jeziorem sarbsko i przeglądnij tam następne zajmujące wpisy. Nie zwlekaj!

Systematycznie odkrywają to ludzie, którzy zazwyczaj pojawiają się tam na obozach kondycyjnych. Trudno się dziwić, bo wokół tego miejsca wytyczono już niemal 200 kilometrów tras do jazdy rowerem o różnym stopniu zaawansowania. Nic więc dziwnego że każdy zdobędzie tu swoją trasę: amatorzy, sportowcy, a szczególnie całe rodziny.
SPA
Oprawcowane przez: Alexander Synaptic
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Mamy szansę udać się na narty w Austrii

narciarz
Oprawcowane przez: Zach Dischner
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli uwielbiamy aktywnie spędzać czas oraz to jeszcze na świeżym powietrzu, to musimy się namyślić, jaki rodzaj sportu zaoferuje nam najwięcej satysfakcji. Może się okazać, że w czasie zimowym właściwym sposobem na przeżycie wolnego dnia będą dla nas narty we Włoszech. Kierując się tam, będziemy mieli świadomość, że wciąż będziemy mieli właściwą wielość śniegu do zjeżdżania, a co więcej, będziemy też wiedzieli, że trasy zjazdowe, które są przygotowane dla narciarzy, są tymi na odpowiednim poziomie, więc każdy wyszuka dobry dla siebie poziom trudności.


szklarska Poręba to również wspaniały punkt zbiórki wycieczek w głąb polskich i czeskich gór. Miasto jest zwłaszcza centrum sportów zimowych, a to dlatego, że śnieg leży tu zazwyczaj przez 110 dni w roku. Ośrodkiem zjazdów narciarskich jest masyw Szrenicy, z kolei w Górach Izerskich, w okolicach Jakuszyc, dominują narciarscy biegacze. Jakuszyce, czyli najwyżej leżąca część Szklarskiej Poręby (patrz), ma najlepsze w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego. Łącznie jest ich niemal sto pięćdziesiąt kilometrów. W tym miejscu rok w rok organizowana jest największa masowa impreza w Polsce, nazywana Bieg Piastów.

Szklarska czeka na turystów każdego miesiąca niezależnie od pory roku. Zawsze można odnaleźć tu coś co będzie nam w pełni odpowiadać. W zimę w pełni korzystać ze sportów zimowych, na jesień zobaczyć, jak przyroda zapada w sen. Na wiosnę mamy możliwość dostrzegania, jak wszystko zaczyna znów żyć, z kolei w czasie lata odczujemy ciepło, ale nie upał, jak to bywa w naszych wielkich metropoliach z betonu. Szukasz najlepszego noclegu? Dobrze gdy skorzystasz z pomocy wyszukiwarki. Najlepsze frazy to: szklarska poręba spa, hotel Szklarska Poręba, szklarska poręba hotele spa. Autor
19-11-21 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.