Dlaczego dobrze jest trenować sztuki walki? Co daje karate? Jakie cechy charakteru możemy dzięki temu zyskać?

Karate to rodzaj walki, pochodzący z Japonii, stworzone na Okinawie. Dzisiaj ten sport sięga na cały świat, powstało od razu dość sporo stylów karate. Chociaż w Japonii to tradycja, gdzie indziej zjawiła się w późniejszym czasie. Pod koniec lat pięćdziesiątych wzrosło ogólnoświatowe zainteresowanie wyżej wspomnianą sztuką walki, przez to sporo państw próbowało sprowadzać specjalistów z Japonii. W związku z tym, że ciężko było o rdzennego mistrza karate, w dużej ilości rejonach na świecie rozwinięto własne formy karate.
judo
Oprawcowane przez: Artur Malinowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Karate standardowe, jako sztuka samoobrony, rozwijało się w Japonii przez wiele lat. Najważniejsza rzecz, na której się opiera polega na okinawskiej regule, która zwie się to de. Bierze się ona z określenia chonfa, to znaczy chińskiej sztuki walczenia, która jest formą obrony bez użycia broni. Filozoficzną podwaliną standardowego karate jest wywodzące się z Japonii budo - jest ono wspólne dla różnych japońskich sztuk walki. Karate tradycyjne powstało przez połączenie okinawskich stylów walki i japońskiej sztuki budo. Najbardziej istotnym zagadnieniem w części technicznej karate standardowego jest todome waza, oznacza to uderzenie kończące, dzięki temu każda zastosowana technika może całkiem unieszkodliwić druga osobę.

Poszukujesz fascynujących informacji na przedstawiany temat? Zapewne po przejściu do serwisu (https://e-militaria.pl/swiss-eye_99) znajdziesz takie wiadomości, które będą dla Ciebie niezwykłe.

Ta zaawansowana biegłość techniczna zrobiła z karate tradycyjnego wielką formę walki.


Pozostałe artykuły

Promocyjne loty, jako szansa odwiedzenia miejsc wyjątkowych. Co zmieniły one w planowaniu wolnego czasu?

Rzym
Oprawcowane przez: esharkj
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się proste oraz bardzo sprawne. To niesamowite, iż można polecieć sobie na przeciwny koniec Europy tylko po to, aby zostać tam na weekend.


Ten rodzaj sportu daje najbardziej jakościowe korzyści fizyczne, gdyż powoduje dynamiczne użycie całego ciała. Karate tradycyjne to nie tylko dążenie do rozwoju naszej fizycznej strony, ma korzystny wpływ na stan umysły i
karate
Oprawcowane przez: Chris vT
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
emocji. To daje pożądaną przez wszystkich równowagę.

Ostateczny cel treningu to osiągnięcie perfekcji w tej formie walki, ale także pełny rozwój naszego charakteru. Dzisiaj bardzo wiele ludzi kultywuje tę cudowną tradycję ćwicząc karate. W naszym kraju mamy dużo zawodowych szkółek, które uczą tej sztuki walki, jak karate Warszawa. Wiedzmy jednak, iż ten sport [szkolenie konia] to nie jakaś tam sztuka walki, jednak przede wszystkim filozofia życia, dzięki niej uzyskujemy te pożądane cechy osobowościowe – mocny charakter oraz szacunek dla drugiej osoby.
19-12-10 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.