Jak aktualnie efektywnie pozyskiwać pracowników kompetentnych na stanowiska wymagającefachowej wiedzy?

Zdecydowanie w aktualnych czasach przyszłością są komputery. Dlatego też dużo przedsiębiorstw stawia na dobrych jak również wykwalifikowanych informatyków. Zdecydowanie rekrutacja IT nie kwalifikuje się do zwykłych procedur. Usługi informatyczne praktycznie w każdym przedsiębiorstwie muszą być świadczone w odpowiednim standardzie. Nie wystarczy posiadać specjalne kursy. Praktycznie nieodzowne są informatyczne studia.

programista w pracy
Oprawcowane przez: Sylvain Kalache
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wyłącznie długoletnie uczenie się w tym kierunku może zagwarantować najlepszą jakość informatycznych usług. Tak więc rekrutacja IT zaczyna się zazwyczaj od gromadzenia osobistych życiorysów oraz odpowiednich dokumentów poświadczających zdobyte kompetencji. Z grupy nadesłanych CV wybiera się podania, które najbardziej pasują do konkretnego zawodu. Tak wytypowaną rzeszę osób woła się na rozmowę kwalifikacyjną. Z reguły rozmowa tego typu w przeważającym stopniu przesądza o zatrudnieniu konkretnej osoby. Z tego względu należy się na nią odpowiednio przygotować. Ewentualny pracodawca z nadesłanych dokumentów doskonale wie o kwalifikacjach konkretnej osoby - zobacz przykłady. Chce jednak zweryfikować dane (sprawdź naszą propozycję) jak również zdobyć inne dane, których nie da się zdobyć czytając papier. Ubiór w tego typu przypadku jest bardzo istotny. Na spotkanie rekrutacyjne należy przyjść w schludnym stroju. Mile jest widziany garnitur. Jednak nie jest to koniecznością. Czasem stylowo dopasowana koszula jak również spodnie dżinsowe doskonale pasują do danej osoby. Co więcej w tego typu ubraniu kandydat czuje się zdecydowanie pewniej. Człowiek, który w przyszłości będzie musiał świadczyć usługi informatyczne powinien budzić zaufanie. W końcu przechowywanie informacji na komputerze musi być odpowiednio zabezpieczone zarówno przed konkurencją jak też przed działaniami hakerów.


Pozostałe artykuły

Każdy, kto w dzisiejszych czasach prowadzi działalność, musi mieć wizytówkę

firma - odbicie
Oprawcowane przez: EnergieAgentur.NRW
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie jest kluczowe czy jesteśmy informatykiem, czy adwokatem. Jeżeli świadczymy usługi, to musimy mieć wizytówki, aby mieć możliwość je wręczać ludziom, którzy się z nami spotykają, ale również potencjalnym klientom.

rozmowa kwalifikacyjna
Oprawcowane przez: iStock
Zainspirowane przez: iStock
Dobry informatyk powinien mieć też dobre podejście do pozostałych pracowników. Z reguły jego praca będzie wymagała częstego kontaktu z innymi ludźmi którzy wykonują własne zadania na komputerach. Do jego obowiązków z pewnością należeć będzie dbałość o całą sieć komputerowych użytkowników. Wobec tego trzeba zastanowić się przez chwilę nad własnym wizerunkiem i nad wpisami w życiorysie.
21-10-07 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.