Rozmowa o pracę, czyli sztuka olśniewania słowami i gestami

Indywidualne spotkanie z chlebodawcą, mienione obecnie rozmową rekrutacyjną czy interview to dla ciebie szansa, abyś mógł przedstawić się przypuszczalnemu szefowi z jak najlepszej strony jako przyszły zatrudniony. Owe kilka, a nawet kilkadziesiąt - o ile wydasz się swojemu chlebodawcy wyjątkowo ciekawy - minut może bądź spowodować kompletną zmianę w twoim życiu zawodowym, albo będzie jedynie następnym doświadczeniem na trudnej drodze w poszukiwaniu pracy. Co zatem winieneś uczynić, aby jak najlepiej wypaść w rozmowie?


Przede wszystkim wycisz tarmoszące tobą emocje Nawet jeśli bardzo długo szukasz zatrudnienia i wydaje ci się że zaproszenie jakie otrzymałeś może być dla ciebie ostatnią szansą. Wykaż pracodawcy, iż jesteś fachowcem, że nie zmarnowałeś czasu który do tej pory przeznaczyłeś na wyszukanie zatrudnienia. Po drugie zasada atutu. Jest to taki sposób przedstawienia swej kandydatury, żeby wskazywać na swe mocne strony. Jeśli ich nie pamiętasz zerknij do CV. Odkryj przed pracodawcą swoją wiedzę, doświadczenia, zdolności, nagrody! Pamiętaj jednak, iż zasada atutu nie oznacza że im więcej oszustw, tym wyższe szanse na zatrudnienie. Wprost na odwrót. Pod żadnym pozorem i w żadnej sytuacji, szczególnie w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, nie wolno ci zmyślać dokonań, jakich nie zrealizowałeś. Zawsze dostarczaj nie jedynie prawdziwe, ale takie dane na własny temat, które można by sprawdzić.

Zaciekawił Cię powyższy komentarz z serwisu (http://tuv.com/poland/pl/certyfikacja-qafp-%28quality-assurance-for-food-products%29.html)? Jeżeli go nie popierasz, to namawiamy do polemizowania. Każda wymiana myśli będzie pozytywna.



Bądź asertywny.
rozmowa kwalifikacyjna
Oprawcowane przez: Benjamin Linh VU
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zachowanie asertywne nie oznacza agresji, lub wysuwania roszczeń. Asertywność to umiejętność wyrażania swych odczuć, opinii oraz podejść w sposób zdecydowany, ale równocześnie liczenie się z odczuciami, opiniami pozostałych osób. W trakcie rozmowy z pracodawcą musisz zachowywać się jak ekspert od reklamy. Twoim artykułem, który chcesz sprzedać jesteś ty sam. Zademonstruj pracodawcy własne atuty, ale też zyski które odniesie jego przedsiębiorstwo, jeżeli znajdziesz się w tym zespole.

Na koniec jeszcze raz bardzo skrupulatnie zbadaj własny bilans, Curriculum Vitae a także wysłany do chlebodawcy list motywacyjny. Przypomnij sobie zamieszczone w nich informacje, przemyśl, które z nich zdołałbyś rozwinąć. Każda rozmowa kwalifikacyjna to nie lada stres. Postaraj się rozluźnić oraz pomyśleć o czymś miłym zanim przekroczysz próg przypuszczalnego pracodawcy. Pamiętaj że nawet nieefektywna rozmowa kwalifikacyjna może wpłynąć dodatnio na twój rozwój zawodowy - na jak zaplanować karierę i rozwój zawodowy). Zazwyczaj wystarczy przeanalizować błędy.
20-12-03 17:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.