Lokalny rynek pracy w Sochaczewie

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, namową rodziców, obserwując obecny rynek pracy? Doświadczenie nauczyło nas, iż nie znajdziemy instrukcji na odniesienie sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), teraz nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.


Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że część osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż do tej pory dziedzinie. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeżeli w odpowiednim czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie nam straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Przed zmianą decyzji, wskazane jest by najpierw zrobić rozeznanie na rynku pracy w Sochaczewie, sprawdzając jakie działalności mogą nam zapewnić spokojną przyszłość.
Zobacz
pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Pomoże nam w tym jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że zdecydowanie łatwiej będzie przekwalifikować się osobom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.
oferty pracy
Oprawcowane przez: gwaar
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy.
Patrz


Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia środki finansowe na rozwój działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku - są szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Zainteresował Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź dyrektor finansowy na godziny teraz, w tym miejscu jest coś, co z pewnością również będzie równie ciekawe.

Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym magistrem z dyplomem w szufladzie, który z niedoboru konkretnych kwalifikacji musi pracować nie w swym zawodzie, jako kasjer czy magazynier?
Więcej na
23-11-20 08:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.