Jakie zadania spełniają kurtki w ubiorze na co dzień, jaka jest najbardziej odpowiednia zależnie od okresu roku

W naszym klimacie w pewnych okresach roku niezbędne jest ubranie cieplejszej odzieży. Czasami powinna być ona nawet bardzo ciepła, bo bywają i u nas trzydziestostopniowe mrozy, ale tak naprawdę od wczesnej jesieni do późnej wiosny przyda się coś, co będzie można na siebie ubrać w chłodniejsze dni.
odzież
Oprawcowane przez: Sammy Zimmermanns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednym z ważniejszych części takiego ubioru są najróżniejsze płaszcze oraz kurtki. Mają one podwójne znaczenie, po pierwsze powinny chronić przed chłodem i wiatrem, a dodatkowo ładnie wyglądać - w praktyce kurtka jest najbardziej widocznym elementem stroju i należy zadbać o to, żeby była także elementem zgodnym z aktualną modą.

Godny zainteresowania artykuł, nie sądzisz? Jeśli tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie (https://www.siatkasportowa.pl/sklep/siatka-do-tenisa-ziemnego/), którą również zapewne uznasz za cenną.

Na szczęście jeśli będzie chodzić o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich zbyt szybko, jak na przykład przy sukienkach albo obuwiu, na przykład wygodna i ciepła kurtka puchowa albo zawsze dobrze wyglądająca kurtka skórzana (poznaj więcej) mogą być używane przez kilkanaście lat. Jednak jeżeli ktoś będzie kupował nową kurtkę, to jeśli chce ją użytkować więcej niż jedną jesień, to dobrze żeby pomyślał o tym, aby była ona w miarę uniwersalna i praktyczna.

sporty zimowe
Oprawcowane przez: Goldwin
Kurtki w zależności od pory roku i osoby je noszącej mogą mieć różną grubość. Zimą niezbędne będzie użycie grubej warstwy ocieplającej, która będzie chronić przed zimnem, w wielu przypadkach wykorzystywane są także specjalne materiały odporne na wodę i wiatr.


Pozostałe artykuły

Sport i rekreacja - w jaki sposób można porządnie szykować się do biegania?

przejażdzka rowerowa
Oprawcowane przez: Eli Christman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sport i rekreacja mają dla wielu osób niezwykle wielkie znaczenie. Z pewnością wskazane jest być osobą aktywną fizycznie, gdyż zapewnia to niezmiernie sporo korzyści. Przykładowo bieganie to świetna dyscyplina sportowa, jaka pozwala zadbać o sylwetkę, zrzucić daremne kilogram, wzmocnić mięśnie (w szczególności nóg) i zadbać o kondycję. Jednak zanim zaczniesz biegać musisz się do tego niezwykle dobrze i prawidłowo przygotować. Jak można to uczynić?
Jeszcze lepsze parametry posiada kurtka narciarska (wiosenne kurtki dla panów), z racji tego że przeznaczona jest ona do uprawiania narciarstwa, to poza zapewnieniem ochrony przed atmosferycznymi warunkami powinna również być odpowiednio wytrzymała - w końcu zapewne nie raz jej właściciel upadnie i przejedzie kilka metrów po stoku. Kurtki do noszenia na co dzień solidne, a raczej eleganckie, w ich przypadku często wykorzystywanym materiałem wypełniającym jest puch. Za to kurtki przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z racji tego, że używane one będą przy różnych warunkach, to pożądane jest żeby miały odporny na wodę materiał. To z kolei jest niezbędne, jeśli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, ponieważ maluchy przeważnie nie chodzą z parasolem, to kurtki tego typu muszą mieć co najmniej dobry kaptur.
19-09-10 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.